Rozwiń Skrzydła

Rozwiń Skrzydła, czyli jak spełniamy marzenia o LATANIU

Jesteś osobą z niepełnosprawnością ruchową? Chcesz aktywnie spędzić czas? Lubisz wyzwania? Szukasz aktywności na świeżym powietrzu? A może po prostu chcesz nauczyć się latać i zdobyć licencję pilota szybowca lub paralotni?

Projekt ROZWIŃ SKRZYDŁA jest dla Ciebie!

 

Od 2015 roku Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ wspólnie z Aeroklubem Stalowowolskim realizuje projekt ROZWIŃ SKRZYDŁA. Mimo pandemii wirusa COVID-19, przy zachowaniu wszystkich środków bezpieczeństwa, również realizowaliśmy zajęcia paralotniowe i szybowcowe dla osób z niepełnosprawnościami w 2020, 2021 2022 roku. Dzięki wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz 1,5% podatku co roku możemy zaprosić 18 osób z orzeczoną niepełnosprawnością na zajęcia paralotniowe i 15 osób na zajęcia szybowcowe.

 

Zajęcia odbywają się w okolicach Konina, Ostrowa Wielkopolskiego, a także Stalowej Woli.

Osoby, które posiadają już licencję pilota zabieramy w podróż do innych miejsc, jak: Słowenia, Włochy, Hiszpania

 

Uczestnikom zajęć zapewniamy:

– nocleg i wyżywienie

– wykwalifikowaną kadrę instruktorską

– wsparcie asystentów osoby niepełnosprawnej i wolontariuszy podczas zajęć i po zajęciach

– szybowiec i paralotnie przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową

– zajęcia organizowane są w bardzo małych grupach (5-6 osób)

 

Co zrobić, żeby wziąć udział w zajęciach?

KROK 1 Wypełnij formularz rekrutacyjny dostępny TUTAJ  do dnia 15 kwietnia 2024 roku (okres realizacji zajęć to maj 2024 – marzec 2025)

KROK 2  Twój formularz zostanie zweryfikowany w ciągu 2 tygodni. Jeżeli ocena będzie pozytywna, skontaktujemy się z Tobą telefonicznie/mailowo lub z innego komunikatora i uzgodnimy termin rozmowy indywidualnej. Rozmowa indywidualna może odbyć się również zdalnie lub telefonicznie. W przypadku dużej liczby zgłoszeń do projektu czas weryfikacji może się wydłużyć do miesiąca/

KROK 3 Po zakwalifikowaniu do udziału w zajęciach dostaniesz od nas instrukcję, jak przygotować się do badań lotniczo – lekarskich (w przypadku zajęć szybowcowych) i podstawowych badań sportowych – w przypadku paralotni.

KROK 4 Po pozytywnym wyniku badań zostaniesz skierowany na kurs teoretyczny (szybowce) i otrzymasz terminarz zajęć paralotniowych.

KROK 5 Po ukończeniu kursu teoretycznego – szybowcowego musisz we własnym zakresie przyjechać na lotnisko Aeroklubu Stalowowolskiego w wyznaczonym terminie. Jeżeli bierzesz udział w zajęciach paralotniowych podstawowych to zaprosimy Cię do Konina lub Ostrowa Wielkopolskiego.

 

Projekt Rozwiń Skrzydła VII edycja jest współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i realizowany będzie w latach 2023 – 2026.

 

Kwota dofinansowania na lata 2023 – 2026: 2 947 061,90 zł

Całkowita wartość projektu na lata 2023 – 2026: 3 200 841,90 zł

W razie pytań prosimy o kontakt:

Karol Włodarczyk, karol.wlodarczyk@podajdalej.org.pl

lub tel. 63 211 22 19/507153267

https://www.podajdalej.org.pl

FB/FundacjaPodajDalej

FB/NIEBO Dostępne

 

Projekt Rozwiń Skrzydła VII edycja jest współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz 1,5% podatku i realizowany będzie w latach 2023 – 2026.

 

 

Dzięki projektowi Rozwiń Skrzydła udostępniamy niebo!

Regulamin

W razie pytań prosimy o kontakt:

Karol Włodarczyk, karol.wlodarczyk@podajdalej.org.pl

lub tel. 63 211 22 19

https://www.podajdalej.org.pl

FB/FundacjaPodajDalej

FB/NIEBO Dostępne

 

Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz 1,5% podatku

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 - podajdalej.org.pl