Rozwiń Skrzydła 2023-2026 edycja VII

Rozwiń Skrzydła, czyli jak spełniamy marzenia o LATANIU

Jesteś osobą z niepełnosprawnością ruchową? Chcesz aktywnie spędzić czas? Lubisz wyzwania? Szukasz aktywności na świeżym powietrzu? A może po prostu chcesz nauczyć się latać i zdobyć licencję pilota szybowca lub paralotni?

Projekt ROZWIŃ SKRZYDŁA jest dla Ciebie!

 

Od 2015 roku Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ wspólnie z Aeroklubem Stalowowolskim realizuje projekt ROZWIŃ SKRZYDŁA. Mimo pandemii wirusa COVID-19, przy zachowaniu wszystkich środków bezpieczeństwa, również realizowaliśmy zajęcia paralotniowe i szybowcowe dla osób z niepełnosprawnościami. Dzięki wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz 1,5% podatku co roku możemy zaprosić 18 osób na zajęcia paralotniowe i 15 osób na zajęcia szybowcowe.

 

Zajęcia odbywać się będą w okolicach Konina, Ostrowa Wielkopolskiego, a także Stalowej Woli.

 

Uczestnikom zajęć zapewniamy:

– nocleg i wyżywienie

– wykwalifikowaną kadrę instruktorską

– wsparcie asystentów osoby niepełnosprawnej i wolontariuszy podczas zajęć i po zajęciach

– szybowiec i paralotnie przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową

– zajęcia organizowane będą w bardzo małych grupach (5-6 osób)

 

Co zrobić, żeby wziąć udział w zajęciach?

KROK 1 Wypełnij formularz rekrutacyjny dostępny TUTAJ  do dnia 19 czerwca 2023 roku

lub do dnia 30 kwietnia 2024 roku (II rok realizacji projektu) lub do 30 kwietnia 2025 roku (III rok realizacji projektu)

KROK 2  Twój formularz zostanie zweryfikowany w ciągu 2 tygodni. Jeżeli ocena będzie pozytywna, skontaktujemy się z Tobą telefonicznie/mailowo lub z innego komunikatora i uzgodnimy termin rozmowy indywidualnej.

KROK 3 Po zakwalifikowaniu do udziału w zajęciach dostaniesz od nas instrukcję, jak przygotować się do badań lotniczo – lekarskich (w przypadku zajęć szybowcowych) i podstawowych badań sportowych – w przypadku paralotni.

KROK 4 Po pozytywnym wyniku badań zostaniesz skierowany na kurs teoretyczny (szybowce) i otrzymasz terminarz zajęć paralotniowych.

KROK 5 Po ukończeniu kursu teoretycznego – szybowcowego musisz we własnym zakresie przyjechać na lotnisko Aeroklubu Stalowowolskiego w wyznaczonym terminie. Jeżeli bierzesz udział w zajęciach paralotniowych podstawowych to zaprosimy Cię do Konina lub Ostrowa Wielkopolskiego.

 

 

Kwota dofinansowania na lata 2023 – 2026: 2 947 061,90 zł

Całkowita wartość projektu na lata 2023 – 2026: 3 200 841,90 zł

W razie pytań prosimy o kontakt:

Karol Włodarczyk, karol.wlodarczyk@podajdalej.org.pl

lub tel. 63 211 22 19

https://www.podajdalej.org.pl

FB/FundacjaPodajDalej

FB/NIEBO Dostępne

 

Projekt Rozwiń Skrzydła VII edycja jest współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz 1,5% i realizowany będzie w latach 2023 – 2026.

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2023 - podajdalej.org.pl