Kolonie dla dzieci z niepełnosprawnościami!

Drogi Przyjacielu,

czy wiesz, że większość dzieci z niepełnosprawnościami nie czeka na wakacje?

 

Bo w wakacje każdy ich dzień wygląda tak samo… siedzą przed telewizorem albo komputerem, gdy ich koleżanki i koledzy wyjeżdżają na kolonie. W Polsce nie ma oferty kolonii dla dzieci z niepełnosprawnościami. A te dzieci, tak samo jak dzieci zdrowe chciałyby wyjechać bez mamy i taty, mieć super przygody, poznać nowych przyjaciół, siedzieć przy ognisku i kąpać się w jeziorze!

 

Nie mogą wyjechać na kolonie ze zdrowymi dziećmi, bo wymagają dostępnych przestrzeni, biorą leki i w niektórych czynnościach potrzebują pomocy. Dlatego w Fundacji PODAJ DALEJ spełniamy marzenia dzieci z niepełnosprawnościami i od 2015 roku organizujemy dla nich kolonie Małych Odkrywców. Wiemy, jak bardzo dzieci na nie czekają, bo dzwonią już w styczniu, żeby zapytać, czy latem będą mogły do nas przyjechać! Część dzieci przyjeżdża po raz kolejny, niektóre nawet od samego początku. Z dumą obserwujemy jak z Małych Odkrywców stają się dojrzałymi i wartościowymi ludźmi. Wiemy, że życie stoi przed nimi otworem i to czego nauczyli się podczas kolonii pomaga im w odważniejszych i pewniejszych krokach.

Nasze kolonie to nie turnus rehabilitacyjny, to prawdziwy obóz pełen wrażeń, aktywności, wspólnej zabawy. Program dnia wypełniony jest od rana do wieczora. Nie może zabraknąć dyskoteki, kajaków, tańca na wózkach czy oczywiście koszykówki. Udział w koloniach jest bezpłatny, ponieważ nie chcemy, aby pieniądze stanowiły barierę dla rodziców.

 

Kolonie odbywają się dzięki wsparciu dobrych ludzi. Dokładamy ogromnych starań, aby tegoroczne kolonie udały się, byśmy mogli wspólnie uszczęśliwić ponad 60-cioro dzieci z całej Polski, dlatego stajemy na głowie, aby zebrać potrzebne pieniądze na zorganizowanie dwóch kolonii. 

 

Pierwsze odbędą się w lipcu dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, to kolonie artystyczne gdzie wykorzystujemy różne techniki terapii przez sztukę. Drugie w sierpniu to duży obóz dla 40 dzieci z niepełnosprawnością ruchową, głównie poruszających się na wózkach i tu stawiamy na aktywność fizyczną; sport, taniec, aktywność na świeżym powietrzu.

 

Proszę, pomóż nam zorganizować niezapomniane kolonie dla dzieci z niepełnosprawnościami.

Wpłać darowiznę 

na numer rachunku Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ, ul. Południowa 2a, 62-510 Konin:
78 1050 1735 1000 0024 2547 0123 z dopiskiem: „Darowizna – MALI ODKRYWCY”
lub na zrzutkę:

 

 

Dziękujemy ❤️❤️

Koniecznie zaglądaj na nasz profil na facebook.com/FundacjaPodajDalej – w połowie lipca i w połowie sierpnia będziemy na bieżąco dzielić się wakacyjnymi wrażeniami:-)

 

Zapraszam Cię na krótki film z ubiegłorocznych kolonii – zobacz ile tu było radości i dobrej energii!

 

 

Jeszcze raz serdecznie proszę o wsparcie naszych tegorocznych działań wakacyjnych. Każda darowizna ma znaczenie i za każdą pięknie dziękuję w imieniu własnym, Małych Odkrywców i Rodziców, którzy pragną, aby ich dzieci wyjechały na prawdziwe kolonie, takie bez żmudnej rehabilitacji, ale za to z mnóstwem prawdziwych przygód, nowych przyjaźni i wyzwań.

 

Dziękuję i wierzę, że Twoje wakacje będą również wspaniałe!

Zuzanna Janaszek-Maciaszek

Prezes Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 - podajdalej.org.pl