Kolonie dla dzieci z niepełnosprawnościami!

Drogi Przyjacielu,

czy wiesz, że większość dzieci z niepełnosprawnościami nie czeka na wakacje?

 

Bo w wakacje każdy ich dzień wygląda tak samo… siedzą przed telewizorem albo komputerem, gdy ich koleżanki i koledzy wyjeżdżają na kolonie. W Polsce nie ma oferty kolonii dla dzieci z niepełnosprawnościami. A te dzieci, tak samo jak dzieci zdrowe chciałyby wyjechać bez mamy i taty, mieć super przygody, poznać nowych przyjaciół, siedzieć przy ognisku i kąpać się w jeziorze!

 

Nie mogą wyjechać na kolonie ze zdrowymi dziećmi, bo wymagają dostępnych przestrzeni, biorą leki i w niektórych czynnościach potrzebują pomocy. Dlatego w Fundacji PODAJ DALEJ spełniamy marzenia dzieci z niepełnosprawnościami i od 2015 roku organizujemy dla nich kolonie Małych Odkrywców. Wiemy, jak bardzo dzieci na nie czekają, bo dzwonią już w styczniu, żeby zapytać, czy latem będą mogły do nas przyjechać!

 

Podczas tegorocznych wakacji zorganizujemy dwa obozy łącznie dla 60 dzieci – przyjadą do nas z całej Polski, a pięcioro będzie z Ukrainy. Głównym celem kolonii jest nauka samodzielności przez zabawę, podejmowanie nowych wyzwań i odkrywanie talentów, o których istnieniu dzieci nie miały nawet pojęcia. Udział w koloniach jest bezpłatny, ponieważ nie chcemy, aby pieniądze stanowiły barierę dla rodziców. Dlatego gorąco prosimy o pomoc finansową. Najpiękniejszym podziękowaniem będą uśmiech i szczęście Małych Odkrywców!

 

Czerwony guzik - prostokąt z napisem Wpłać online

 

W lipcu zorganizujemy kolonie artystyczne dla 20 dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w Osadzie Janaszkowo (Wąsosze, gm. Ślesin). Tutaj będą odkrywać i rozwijać swoje talenty podczas zajęć i zabaw plastycznych, muzycznych i teatralnych. Będzie też czas na aktywność fizyczną na dworze!

 

Na kolonie sportowe do Mikorzyna przyjedzie w sierpniu 40 dzieci z niepełnosprawnością ruchową. Stawiamy na SPORT, bo to jest świetne uzupełnienie rehabilitacji, którą dzieci mają na co dzień w domu. Koszykarze na wózkach będą trenowali 2 x dziennie na hali sportowej pod okiem Mistrzów Polski z KSS Mustang Konin. Ośrodek zlokalizowany jest nad jeziorem więc czeka mnóstwo wodnych atrakcji, w tym kąpiele w jeziorze i kajaki!  

 

JAK MOŻESZ POMÓC

W Fundacji już planujemy tegoroczny program kolonii, aby na 100% angażować dzieci do działania i aby miały mnóstwo frajdy! Możesz nam w tym pomóc.

 

Darowizny na organizację kolonii dla Małych Odkrywców można wpłacać na konto Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ

ul. Południowa 2a, 62-510 Konin
Przelew krajowy ING Bank Śląski, nr konta: 78 1050 1735 1000 0024 2547 0123
z dopiskiem „darowizna – MALI ODKRYWCY”

 

Czerwony guzik - prostokąt z napisem Wpłać online

 

Informację o koloniach Małych Odkrywców możesz PODAWAĆ DALEJ – przesłać do rodziny, znajomych, szefów i współpracowników z zaproszeniem do wspólnego pomagania!  podajdalej.org.pl/maliodkrywcy2022

 

Koniecznie zaglądaj na nasz profil na facebook.com/FundacjaPodajDalej – w połowie lipca i w połowie sierpnia będziemy na bieżąco dzielić się wakacyjnymi wrażeniami:-)

 

Zapraszam Cię na krótki film z ubiegłorocznych kolonii – zobacz ile tu radości i dobrej energii!

 

 

Dlaczego kolonie Małych Odkrywców są takie ważne? Przeczytaj list od Mamy Natalii. 

 

Dzień dobry,

bardzo dziękujemy za zorganizowanie kolonii dla dzieci niepełnosprawnych. Natalia pierwszy raz wyjechała na wakacje bez mamy. Wcześniej nikt nigdy nie był w stanie zapewnić jej odpowiedniej opieki. Nikt nie miał nawet odwagi zająć się nią na dłużej.

 

Dzięki tym koloniom Natalia mogła poczuć się tak, jak inne zdrowe dzieci, które co roku wyjeżdżają na kolonie i obozy. Dzięki Państwu, moja młodsza córka również pojechała na kolonię. Wcześniej nie chciała jechać, ze względu na to, że chora siostra zostanie w domu i będzie to niesprawiedliwe.

 

Dzięki Państwu pierwszy raz w życiu mogłam odpocząć, mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jak męczące, zwłaszcza psychicznie, jest zajmowanie się niepełnosprawnym intelektualnie dzieckiem.

 

Chylę czoła przed Organizatorami, Sponsorami i Opiekunami. Macie Państwo naprawdę WIELKIE SERCA:) Kolonię Natalia będzie wspominać jeszcze długo. Była to dla niej zupełnie nowa sytuacja i wspaniała przygoda:)

 

 

Jeszcze raz serdecznie proszę o wsparcie naszych tegorocznych działań wakacyjnych. Każda darowizna ma znaczenie i za każdą pięknie dziękuję w imieniu własnym, Małych Odkrywców, którzy już zaczynają się pakować i Rodziców, którzy pragną, aby ich dzieci wyjechały na prawdziwe kolonie, takie bez żmudnej rehabilitacji, ale za to z mnóstwem prawdziwych przygód, nowych przyjaźni i wyzwań.

 

Dziękuję i wierzę, że Twoje wakacje będą również wspaniałe!

Zuzanna Janaszek-Maciaszek

Prezes Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2023 - podajdalej.org.pl