Centrum Południowa

Centrum Południowa – tak nazwaliśmy siedzibę Fundacji PODAJ DALEJ, która od 2010 roku mieści się przy ul. Południowej 2A w Koninie.

 

A było to tak:

 

  • W lipcu 2007 podpisaliśmy umowę z Miastem Konin dotyczącą użyczenia budynku w Koninie, przy ulicy Południowej.
  • Wspólnie z wolontariuszami rozpoczęliśmy porządkowanie terenu, ale nic więcej nie dało się zrobić własnymi siłami, ponieważ budynek wymagał generalnego remontu i modernizacji.
  • W 2009 roku złożyliśmy wniosek o dotację w konkursie 5.4 Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Dzięki otrzymanej dotacji w 2010 roku przyszedł wreszcie czas na Centrum POŁUDNIOWĄ – modernizację budynku na potrzeby rehabilitacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych. Przeprowadziliśmy kompleksowe prace budowlane, instalacyjne i wyposażyliśmy budynek w nowoczesny sprzęt oraz meble. 3/4 kosztów inwestycji pokryły środki z Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Pozostała kwota to tak zwany wkład własny, który Fundacja pozyskała od zaprzyjaźnionych firm z tytułu darowizn oraz podatników (1% podatku). Jako pierwsze pomoc zaoferowało Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, a także Firma ART METAL, której Właściciele postanowili, że środki, które mieli przeznaczyć na Galę z okazji 20-lecia swojej działalności, przekażą na Centrum Południowa! Potem do akcji włączyło się wiele kolejnych firm, które sponsorowały koncert CHODŹ POMALUJ MÓJ ŚWIAT, którego dochód wsparł budowę.
  • W międzyczasie Miasto Konin wygospodarowało środki na parking oraz zabezpieczenie budynku, dzięki czemu równolegle z naszą inwestycją został zagospodarowany teren, zainstalowane rolety oraz alarm!
  • W lutym 2011 roku wprowadziliśmy się do nowej siedziby!
  • W 2011 roku projekt Centrum Południowa otrzymał I nagrodę w kategorii Kapitał Ludzki w Konkursie GWIAZDY WIELKOPOLSKIE. Celem konkursu było wyłonienie najciekawszych i najbardziej innowacyjnych projektów Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

 

Centrum POŁUDNIOWA to miejsce, w którym spotykają się osoby niepełnosprawne, prowadzona jest rehabilitacja, szkolenia, poradnictwo, miejsce, w którym funkcjonuje Centrum Wolontariatu. Siedziba jest w pełni przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 - podajdalej.org.pl