Co robimy

Jest takie miejsce w centrum Polski, gdzie osoby z niepełnosprawnością ruchową przygotowują się do samodzielnego życia.

Akademia Życia (Start up for young disabled people) był to 5-letni ogólnopolski projekt realizowany od 2013 r. dzięki wsparciu duńskich Fundacji VELUX i Miasta Konina.

 

Akademię ukończyło 61 osób (18-25 lat) z niepełnosprawnością ruchową z całej Polski. 20 osób pracuje, 4 odbywają staż zawodowy, a 5 nadal się uczy, 2 osoby korzystają z innych projektów, 1 uczy się i pracuje wolontarystycznie, 7 zamieszkało niezależnie. Tworzą szczęśliwe związki i zakładają rodziny. Rozpoczęli również przygodę ze sportem – koszykówka, żeglarstwo, paralotniarstwo i szermierka. Nikt już nie boi się podróżować i prosić innych o pomoc. [Dane z końca ostatniej IX edycji Akademii Życia w 2018 roku].

 

Projekt Akademia Życia zakończył się, ale Fundacja PODAJ DALEJ zdobywa środki, aby kolejne osoby, które mimo niepełnosprawności chcą żyć samodzielnie, mogły w ciągu kilku miesięcy zmienić swoje życie pod okiem najlepszych specjalistów! Zainteresowanych serdecznie zapraszamy do Akademii Samodzielności.  

 

Dodatkowych informacji udziela Iwona Grześkowiak z Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ – iwona.grzeskowiak@podajdalej.org.pl, tel. 515 606 508.

 

Więcej informacji o projekcie na stronie Akademii.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 - podajdalej.org.pl