Akademia Życia

AKADEMIA ŻYCIA – Start up for young disabled people to ogólnopolski projekt Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ, który realizowaliśmy w partnerstwie z Miastem Konin. Był finansowany przez Velux Foundations w latach 2013 – 2018.

 

Akademię ukończyło 61 osób (18-25 lat) z niepełnosprawnością ruchową z całej Polski. 20 osób pracuje, 4 odbywają staż zawodowy, a 5 nadal się uczy, 2 osoby korzystają z innych projektów, 1 uczy się i pracuje wolontarystycznie, 7 zamieszkało niezależnie. Tworzą szczęśliwe związki i zakładają rodziny. Rozpoczęli również przygodę ze sportem – koszykówka, żeglarstwo, paralotniarstwo i szermierka. Nikt już nie boi się podróżować i prosić innych o pomoc. [Dane z końca ostatniej IX edycji Akademii Życia w 2018 roku].

 

Projekt Akademia Życia zakończył się, ale Fundacja PODAJ DALEJ zdobywa środki, aby kolejne osoby, które mimo niepełnosprawności chcą żyć samodzielnie, mogły w ciągu kilku miesięcy zmienić swoje życie pod okiem najlepszych specjalistów! Zainteresowanych serdecznie zapraszamy do Mieszkań treningowych.

 

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Iwoną Grześkowiak z Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ – iwona.grzeskowiak@podajdalej.org.pl, tel. 515 606 508.  

* * *

 

 

Materiał „Nauka samodzielności” PANORAMA, 7.03.2015

Nauka samodzielności 

Akademia samodzielności dla osób niepełnosprawnych ruchowo Trójka Polskieradio.pl, 30.03.2015

Akademia samodzielności

Efekty pracy Akademii Życia prezentujemy w Drugim raporcie oddziaływania społecznego – TUTAJ

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 - podajdalej.org.pl