FAQ

1. Czym jest Fundacja PODAJ DALEJ?

Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ jest organizacją pozarządową (ma status organizacji pożytku publicznego), której celem jest działalność na rzecz osób z różnym rodzajem i stopniem niepełnosprawności. Powstała w lutym 2004 roku z inicjatywy najbliższej rodziny śp. Doktora Piotra Janaszka. Swoją działalność realizuje w Koninie i subregionie konińskim

 

2. Kto może korzystać ze wsparcia Fundacji PODAJ DALEJ?

Z oferty Fundacji mogą korzystać osoby z różnym rodzajem i stopniem niepełnosprawności, w różnym wieku oraz ich najbliżsi z terenu Konina i subregionu konińskiego (nasze zajęcia realizujemy w Koninie, Golinie i Władysławowie). Do jednego z projektów – Akademia Życia (Start up for young disabled people) zapraszamy osoby z niepełnosprawnością ruchową z całego kraju. Do Centrum Wolontariatu zachęcamy osoby sprawne i z niepełnosprawnością w różnym wieku, które chcą zaangażować się w bezinteresowną pracę na rzecz innych.

 

3. Ile kosztuje udział w zajęciach organizowanych przez Fundację?

Wszelka pomoc i oferowane wsparcie, a także udział w zajęciach są bezpłatne.

 

4. Kto finansuje działalność Fundacji PODAJ DALEJ?

Fundacja korzysta z dotacji ze środków publicznych i prywatnych, darowizn pieniężnych, a także odpisów 1% podatku dochodowego od osób fizycznych. Organizuje również zbiórki nakrętek, a środki uzyskane z ich sprzedaży przeznacza na konkretne cele (np. zakup wózków inwalidzkich do koszykówki).

 

5. W jaki sposób mogę nawiązać współpracę z Fundacją PODAJ DALEJ?

Jeżeli chcesz się zaangażować w działalność na rzecz innych, zapraszamy do zapoznania się z informacją o naszym Centrum Wolontariatu. Jeżeli chcesz wesprzeć działania Fundacji organizując zbiórkę nakrętek, skontaktuj się z biurem Fundacji, tel. (63) 211-22-19. Jeżeli chcesz wesprzeć Fundację finansowo, kliknij tutaj.

 

6. Co to jest Akademia Życia?

Akademia Życia to projekt, który Fundacja PODAJ DALEJ realizuje w latach 2013-2018. Celem projektu jest usamodzielnianie życiowe i zawodowe osób z niepełnosprawnością ruchową. Do udziału zapraszamy osoby z całej Polski w wieku 18-25 lat, które chcą się usamodzielnić. Udział w projekcie wiąże się z przyjazdem do Konina na pół roku – to tutaj, w mieszkaniach treningowych realizowany jest projekt. Po tym czasie uczestnicy Akademii mają szansę na odbycie półrocznego stażu z wynagrodzeniem. Udział w projekcie jest bezpłatny, uczestnicy pokrywają jedynie koszty wyżywienia na miejscu. Więcej szczegółów o Akademii Życia.

 

7. Czy Fundacja zakłada konta indywidualne (subkonta) dla osób potrzebujących?

Nie, Fundacja nie prowadzi takiej działalności.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 - podajdalej.org.pl