FAQ - Fundacja Podaj Dalej - jeden procent podatku na pomoc i rehabilitację dla osób niepełnosprawnych - fundacja Doktor Janaszek

FAQ

1. Czym jest Fundacja PODAJ DALEJ?

Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ jest organizacją pozarządową (ma status organizacji pożytku publicznego), której celem jest działalność na rzecz osób z różnym rodzajem i stopniem niepełnosprawności. Powstała w lutym 2004 roku z inicjatywy najbliższej rodziny śp. Doktora Piotra Janaszka. Swoją działalność realizuje w Koninie i subregionie konińskim

 

2. Kto może korzystać ze wsparcia Fundacji PODAJ DALEJ?

Z oferty Fundacji mogą korzystać osoby z różnym rodzajem i stopniem niepełnosprawności, w różnym wieku oraz ich najbliżsi z terenu Konina i subregionu konińskiego (nasze zajęcia realizujemy w Koninie, Golinie i Władysławowie). Do mieszkań treningowych, na kursy szybowcowe i paralotniowe oraz na na kolonie dla Małych Odkrywców zapraszamy osoby z niepełnosprawnością z całego kraju. Do Centrum Wolontariatu zachęcamy osoby sprawne i z niepełnosprawnością w różnym wieku, które chcą zaangażować się w bezinteresowną pracę na rzecz innych.

 

3. Ile kosztuje udział w zajęciach organizowanych przez Fundację?

Wszelka pomoc i oferowane wsparcie, a także udział w zajęciach są bezpłatne.

 

4. Kto finansuje działalność Fundacji PODAJ DALEJ?

Fundacja korzysta z dotacji ze środków publicznych i prywatnych, darowizn pieniężnych, a także odpisów 1% podatku dochodowego od osób fizycznych. Organizuje również zbiórki nakrętek, a środki uzyskane z ich sprzedaży przeznacza na konkretne cele (np. zakup wózków inwalidzkich do koszykówki).

 

5. W jaki sposób mogę nawiązać współpracę z Fundacją PODAJ DALEJ?

Jeżeli chcesz się zaangażować w działalność na rzecz innych, zapraszamy do zapoznania się z informacją o naszym Centrum Wolontariatu. Jeżeli chcesz wesprzeć działania Fundacji organizując zbiórkę nakrętek, skontaktuj się z biurem Fundacji, tel. (63) 211-22-19. Jeżeli chcesz wesprzeć Fundację finansowo, kliknij tutaj.

 

6. Czy Fundacja zakłada konta indywidualne (subkonta) dla osób potrzebujących?

Nie, Fundacja nie prowadzi takiej działalności.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 - podajdalej.org.pl