#RazemSilni  Przełamywanie Barier i Budowanie Przestrzeni Pełnej Uśmiechów

Młodzi ludzie z II Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Koninie postanowili, że pochwalą się tym, co robią. Przesłali tekst do naszej redakcji, a my go z przyjemnością publikujemy i nie ukrywamy, że czekamy na więcej. O projekcie społecznym „Razem Silni”, zainicjowanym w ramach Olimpiady „Zwolnieni z Teorii”, opowiadają sami zainteresowani.

To co robimy ma stworzyć przestrzeń nieustannie budującą mosty między dziećmi z niepełnosprawnościami a ich rówieśnikami. Niepełnosprawność nie powinna być przeszkodą, lecz motywacją do działania i integracji. To właśnie chcemy pokazać sobie nawzajem, jak również dzieciom, których inicjatywa dotyczy.

Czym dzieci obdarowują nas? Uśmiechami. Szczerymi, zaraźliwymi uśmiechami, które są dla nas źródłem wspaniałej energii, a także  siłą napędową do dalszego działania.

 

„Nie szukajmy OSOBOM NIEPEŁNOSPRAWNYM miejsca na ziemi. Rozwijajmy w nich wrodzoną człowiekowi potrzebę NIEZALEŻNOŚCI. A wtedy NAJLEPSZE MIEJSCE dla siebie ZNAJDĄ SAMI.”

Słowa Doktora Piotra Janaszka – Patrona Fundacji PODAJ DALEJ, będącej głównym Partnerem „Razem Silnych”, są kluczowym motywem przewodnim projektu, a także celem, który jest realizowany.

 

„Razem Silni” to cykl warsztatów, nie tylko integrujący dzieci z niepełnosprawnościami, ale również dający rodzicom możliwość wspierania się nawzajem i znalezienia nieocenionej chwili odpoczynku.

Małe istotki  mogą wyrażać siebie, eksperymentować i czuć się akceptowane bez żadnych ograniczeń.  Nie ma tam miejsca na podziały czy różnice – każde dziecko ma szansę być twórcą, a każde dzieło jest wyrazem ich niepowtarzalnych osobowości i wizji świata.

Ale co z rodzicami? W tym samym czasie, kiedy ich pociechy rozwijają skrzydła artystycznej wyobraźni, rodzice mogą odetchnąć. W atmosferze zaufania i opieki, mogą cieszyć się chwilą spokoju, wiedząc, że ich dzieci są w dobrych rękach.

Projekt „Razem Silni” nie tylko przełamuje bariery i integruje dzieci, ale również wspiera i odciąża ich opiekunów. To więcej niż tylko zajęcia – to pełna radości i szczerych uśmiechów przestrzeń, która tworzy więzi i inspiruje do dalszych działań.

 

 

 

Komentarze są wyłączone.
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 - podajdalej.org.pl