Dziękujemy wszystkim, którzy zgłosili się na tegoroczne warsztaty arteterapii. Zakończyliśmy rekrutację. Gratulujemy wszystkim, którzy się zakwalifikowani 🙂 Z niecierpliwością czeamy na warsztaty i spotkanie z Państwem!
Do tegorocznej edycji projektu „Arteterapia drogą do twórczej integracji IV” zapraszamy 150 uczestników z całej Polski. Jeśli jesteś wolontariuszem, terapeutą lub opiekunem zaangażowanym w pracę z osobami z niepełnosprawnością oraz chcesz rozwijać swoje umiejętności i poznawać nowe metody pracy z osobami z niepełnosprawnością pod okiem najlepszych trenerów – praktyków arteterapii w Polsce – ten projekt jest dla Ciebie!
Oferujemy 10 trzydniowych szkoleń arteterapeutycznych (każdy uczestnik projektu może wziąć udział w jednym bloku tematycznym, w jednym wybranym terminie). Wszystkie warsztaty odbywać się będą w Koninie.
Przygotowaliśmy dla Państwa sześć bloków tematycznych:
WARUNKI UCZESTNICTWA W PROJEKCIE
Koszty udziału i zwrot kosztów dojazdu Całkowity koszt uczestnictwa w trzydniowym warsztacie (w tym nocleg, wyżywienie, materiały dydaktyczne oraz twórcze warsztaty) to tylko 130,00 zł (gdzie rzeczywiście poniesiony przez Fundację w ramach projektu koszt za udział 1 uczestnika wynosi 1 000,00 zł)
Ponadto zwracamy koszty dojazdu na warsztaty do wysokości 100,00 zł, dzięki współfinansowaniu ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz 1% podatku.
Szczegóły dotyczące płatności otrzymają osoby zakwalifikowane do udziału w warsztatach.
Osoby, które zostaną zakwalifikowane na poszczególne warsztaty zostaną poinformowane mailowo lub telefonicznie. Wtedy również przekażemy szczegółowy harmonogram uczestnictwa i wszystkie niezbędne informacje.
Serdecznie zapraszamy ARTETERAPIA DROGĄ DO TWÓRCZEJ INTEGRACJI IV
Kontakt:
Joanna Jesiołowska
tel. 530.904.292 od pn-pt 8.00-16.00
mail: joanna.jesiolowska@podajdalej.org.pl
TEGOROCZNE WARSZTATY POPROWADZĄ
Ola Chodasz – DRAMA STOSOWANA – wprowadziła w 2002 r. do Polski metodologię uczenia dramy stosowanej według autorskiego sposobu łączenia znajomości narzędzi dramowych, procesu uczenia się osób dorosłych i procesu grupowego. Od tego czasu przeprowadziła ponad sto warsztatów (dwu, trzy i czterodniowe) dla instruktorów, nauczycieli, trenerów, terapeutów osób z niepełnosprawnością i innych osób uczących się dramy; jest superwizorką metody dramy, czyli pomaga innym doskonalić swoje kompetencje dramowe poprzez konsultowanie tworzonych scenariuszy i informacje zwrotne do prowadzonych warsztatów dramowych. Od 2002 r. do chwili obecnej jest praktykiem dramy – wykorzystuję tę metodę w trakcie warsztatów rozwijających kompetencje interpersonalne i obywatelskie, integrujących społeczności lokalne i zespoły organizacji pozarządowych i firm.
Barbara Kasprzak – PLASTYKOTERAPIA – pedagog, plastyk, terapeuta NLP, arteterapeuta. Współtwórczyni Ośrodka Terapii i Rozwoju w Świdniku. Prezes Fundacji „Pod Skrzydłami”. Czynny uczestnik i współorganizator wielu konferencji z dziedziny arteterapii. Posiada 25-letnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów plastycznych o charakterze rozwojowym i terapeutycznym dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych, seniorów. W swojej praktyce zawodowej wielokrotnie była świadkiem przemian dokonujących się w osobach podczas twórczych działań, odkrywania nowych perspektyw widzenia siebie samego, psychicznego wzrostu, budowania poczucia tożsamości i otwartości na innych, tworzenia więzi w grupie.
Aleksandra Tomkowiak – BIBLIOTERAPIA – pedagog specjalny i bibliotekarz, choć tak naprawdę bardziej biblioterapeuta. Na co dzień pracuje w szkole specjalnej w Poznaniu, gdzie biblioterapia towarzyszy jej każdego dnia. Jej największy sukces terapeutyczny jest wtedy, gdy słyszy na szkolnym korytarzu – „kiedy znów przyjdzie Pani do nas z nową bajką?”.
Marta Berdel – CHOREOTERAPIA\MUZYKOTERAPIA – muzykoterapeuta, pedagog tańców etnicznych, instruktor tańców polskich. W procesie arteterapii możemy odnaleźć czas aby zaopiekować się sobą samym. W każdym z nas jest coś zdrowego oraz coś, co wymaga wyleczenia. W każdym z nas tkwi równocześnie siła do samoleczenia, a terapia przez sztukę pozwala tę siłę odnaleźć i pozwolić jej działać. Ruch i dźwięk to dwie przestrzenie, w których najczęściej przebywam z tymi, z którymi pracuję. Tańczę i poruszam się w różny sposób z dziećmi i młodzieżą, z dorosłymi, z seniorami oraz z osobami niepełnosprawnymi. Prowadzę zajęcia muzykoterapeutyczne i choreoterapeutyczne z młodzieżą niepełnosprawną – podopiecznymi różnych organizacji z terenu Podkarpacia. Tworzymy razem muzykoterapeutyczny teatr tańca przygotowując wspólnie inscenizacje oparte na naturalnym ruchu i improwizacji. Organizuję i prowadzę warsztaty rozwojowe (taniec, muzykoterapia). Wierzę, że każdy człowiek ma w sobie niezwykły, indywidualny potencjał, który odkrywa i rozwija przez całe życie. Stwarzam także przestrzeń, aby uczestnicy moich warsztatów inspirowali siebie nawzajem.
Michał Stanowski – TEATROTERAPIA: teatr żywego aktora – socjolog, instruktor teatralny, oligofrenopedagog, inicjator i główny organizator Międzynarodowego Ruchu Artystów Nieprzetartego Szlaku, twórca Międzynarodowego Ośrodka Teatralnego w Skrzynicach, organizator i wykładowca Nieustających Warsztatów Teatralnych Nieprzetartego Szlaku, organizator i wykładowca międzynarodowych warsztatów teatralnych dla instruktorów pracujących z osobami niepełnosprawnymi, inicjator powstania ruchu teatralnego osób niepełnosprawnych na Ukrainie i Białorusi; konsultant teatralny – stałą opieką i pomocą obejmuje kilkadziesiąt teatrów z Polski, Ukrainy i Białorusi. Inicjator i główny organizator czterech międzynarodowych konferencji realizowanych we współpracy z KUL i UMCS „Od Teatru do Terapii”, współautor książki pod tym samym tytułem. Od lat członek wielu Jury i Rad na szeregu festiwalach teatralnych osób niepełnosprawnych. Inicjator Ogólnopolskiego Informatora Imprez Artystycznych Osób Niepełnosprawnych, inicjator i dyrektor programowy Centrum Arteterapii w Lublinie (2008) oraz ŚDS Akademia Teatralna (2011), Prezydent International Dissimilis Counsil z siedzibą w Norwegii.
Wojtek Kotylak – TEATROTERAPIA: teatr czarny, teatr cieni – Plastyk, pedagog specjalny, terapeuta, instruktor teatralny, certyfikowany edukator arteterapii. Zastępca kierownika oraz terapeuta w Warsztatach terapii Zajęciowej w Gliwicach, socjoterapeuta. organizator Gliwickich Spotkań Tęczowych, działa także w Młodzieżowym Domu Kultury w Gliwicach. Pasjonat pracy z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. Człowiek orkiestra z sercem na dłoni. Pod jego kierownictwem uczestnicy warsztatów zdobywają kulturalne laury i nagrody.