Arteterapia warsztaty

Rekrutacja na TWÓRCZE  WARSZTATY ARTETERAPII zakończona!

 

Dziękujemy wszystkim, którzy zgłosili się na tegoroczne warsztaty arteterapii. Zakończyliśmy rekrutację. Gratulujemy wszystkim, którzy się zakwalifikowani 🙂 Z niecierpliwością czeamy na warsztaty i spotkanie z Państwem!

 

Do tegorocznej edycji projektu „Arteterapia drogą do twórczej integracji IV” zapraszamy  150 uczestników z całej Polski. Jeśli jesteś wolontariuszem, terapeutą lub opiekunem zaangażowanym w pracę z osobami z niepełnosprawnością oraz chcesz rozwijać swoje umiejętności i poznawać nowe metody pracy z osobami z niepełnosprawnością pod okiem najlepszych trenerów – praktyków arteterapii w Polsce – ten projekt jest dla Ciebie!

 

 

Oferujemy 10 trzydniowych szkoleń arteterapeutycznych (każdy uczestnik projektu może wziąć udział w jednym bloku tematycznym, w jednym wybranym terminie). Wszystkie warsztaty odbywać się będą w Koninie.

 

 

Przygotowaliśmy dla Państwa sześć bloków tematycznych:

 

 • MUZYKOTERAPIA
 • Warsztat – 18.10 – 20.10.19 (BRAK MIEJSC)
 • CHOREOTERAPIA (ruch/taniec w terapii)
 • Taniec kreatywny w edukacji – 13.09 – 15.09.19
 • Taniec rekreacyjny z różnych stron świata – 08.11 – 10.11.19
 • BIBLIOTERAPIA (wykorzystanie terapeutycznej mocy książki)
 • Pisanie bajek/opowieści – 27.09 – 29.09.19
 • DRAMA STOSOWANA (terapeutyczne improwizacje)
 • Drama stosowana – 18.09 – 20.09.19
 • Drama stosowana + teatr interaktywny (Teatr Forum)- 20.09 – 22.09.19
 • PLASTYKOTERAPIA (twórczość plastyczna/wykorzystanie niekonwencjonalnych materiałów w terapii)
 • Plastykoterapia ze szczególnym uwzględnieniem pikturoterapii – 06.09 – 8.09.19 (BRAK MIEJSC)
 • Plastykoterapia ze szczególnym uwzględnieniem skulpturoterapii –08. 09 – 10.09.19
 • TEATROTERAPIA (dramatoterapia)
 • Teatr żywego aktora + teatr lalek – 15.11 – 17.11.19
 • Teatr cieni i teatr czarny – 11.10 – 13.10.19

 

 

WARUNKI UCZESTNICTWA W PROJEKCIE

 

 • Zapoznaj się z Regulaminem dostępnym TUTAJ
 • Wypełnij formularz zgłoszeniowy w terminie 06.05.2019r. – 16.08.2019 roku.
 • Jeżeli otrzymasz od nas potwierdzenie udziału w wybranym warsztacie, poprosi my Cię o przesłanie wypełnionego zgłoszenia wraz z REKOMENDACJĄ z organizacji, w której pracujesz/ działasz.
 • Do pobrania, uzupełnienie i dołączenia do zgłoszenia: oświadczenie, zgoda marketingowa oraz formularz.

Koszty udziału i zwrot kosztów dojazdu Całkowity koszt uczestnictwa w trzydniowym warsztacie (w tym nocleg, wyżywienie, materiały dydaktyczne oraz twórcze warsztaty) to tylko 130,00 zł  (gdzie rzeczywiście poniesiony przez Fundację w ramach projektu koszt za udział 1 uczestnika wynosi 1 000,00 zł)

 

Ponadto zwracamy koszty dojazdu na warsztaty do wysokości 100,00 zł, dzięki współfinansowaniu ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz 1% podatku.

 

Szczegóły dotyczące płatności otrzymają osoby zakwalifikowane do udziału w warsztatach.

 

Osoby, które zostaną zakwalifikowane na poszczególne warsztaty zostaną poinformowane mailowo lub telefonicznie. Wtedy również przekażemy szczegółowy harmonogram uczestnictwa i wszystkie niezbędne informacje.

 

Serdecznie zapraszamy  ARTETERAPIA DROGĄ DO TWÓRCZEJ INTEGRACJI IV

 

Kontakt:

Joanna Jesiołowska

tel. 530.904.292  od pn-pt 8.00-16.00

mail: joanna.jesiolowska@podajdalej.org.pl

 

 

TEGOROCZNE WARSZTATY POPROWADZĄ

 

Ola ChodaszDRAMA STOSOWANA – wprowadziła w 2002 r. do Polski metodologię uczenia dramy stosowanej według autorskiego sposobu łączenia znajomości narzędzi dramowych, procesu uczenia się osób dorosłych i procesu grupowego. Od tego czasu przeprowadziła ponad sto warsztatów (dwu, trzy i czterodniowe) dla instruktorów, nauczycieli, trenerów, terapeutów osób z niepełnosprawnością i innych osób uczących się dramy; jest superwizorką metody dramy, czyli pomaga innym doskonalić swoje kompetencje dramowe poprzez konsultowanie tworzonych scenariuszy i informacje zwrotne do prowadzonych warsztatów dramowych.  Od 2002 r. do chwili obecnej jest praktykiem dramy – wykorzystuję tę metodę w trakcie warsztatów rozwijających kompetencje interpersonalne i obywatelskie, integrujących społeczności lokalne i zespoły organizacji pozarządowych i firm.

 

Barbara KasprzakPLASTYKOTERAPIA – pedagog, plastyk, terapeuta NLP, arteterapeuta. Współtwórczyni Ośrodka Terapii i Rozwoju w Świdniku. Prezes Fundacji „Pod Skrzydłami”. Czynny uczestnik i  współorganizator wielu konferencji z dziedziny arteterapii. Posiada 25-letnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów plastycznych o charakterze rozwojowym i terapeutycznym dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych, seniorów.  W swojej praktyce zawodowej wielokrotnie była świadkiem przemian  dokonujących się w osobach podczas twórczych działań, odkrywania nowych perspektyw widzenia siebie samego, psychicznego wzrostu, budowania poczucia tożsamości  i otwartości na innych, tworzenia więzi w grupie.

 

Aleksandra TomkowiakBIBLIOTERAPIA – pedagog specjalny i bibliotekarz, choć tak naprawdę bardziej biblioterapeuta. Na co dzień pracuje w szkole specjalnej w Poznaniu, gdzie biblioterapia towarzyszy jej każdego dnia. Jej największy sukces terapeutyczny jest wtedy, gdy słyszy na szkolnym korytarzu – „kiedy znów przyjdzie Pani do nas z nową bajką?”.

 

Marta BerdelCHOREOTERAPIA\MUZYKOTERAPIA – muzykoterapeuta, pedagog tańców etnicznych, instruktor tańców polskich. W procesie arteterapii możemy odnaleźć czas aby zaopiekować się sobą samym. W każdym z nas jest coś zdrowego oraz coś, co wymaga wyleczenia. W każdym z nas tkwi równocześnie siła do samoleczenia, a terapia przez sztukę pozwala tę siłę odnaleźć i pozwolić jej działać. Ruch i  dźwięk to dwie przestrzenie, w których najczęściej przebywam z tymi, z którymi pracuję. Tańczę i poruszam się w różny sposób z dziećmi i młodzieżą,  z dorosłymi, z seniorami oraz z osobami niepełnosprawnymi. Prowadzę zajęcia muzykoterapeutyczne  i choreoterapeutyczne z młodzieżą niepełnosprawną – podopiecznymi różnych organizacji z terenu Podkarpacia. Tworzymy razem muzykoterapeutyczny teatr tańca przygotowując wspólnie inscenizacje oparte na naturalnym ruchu i improwizacji. Organizuję i prowadzę warsztaty rozwojowe (taniec, muzykoterapia). Wierzę, że każdy człowiek ma w sobie niezwykły, indywidualny potencjał, który odkrywa i rozwija przez całe życie. Stwarzam także przestrzeń, aby uczestnicy moich warsztatów inspirowali siebie nawzajem.

 

Michał StanowskiTEATROTERAPIA: teatr żywego aktora – socjolog, instruktor teatralny, oligofrenopedagog, inicjator i główny organizator Międzynarodowego  Ruchu Artystów Nieprzetartego Szlaku, twórca Międzynarodowego Ośrodka Teatralnego w Skrzynicach, organizator i wykładowca Nieustających Warsztatów Teatralnych Nieprzetartego Szlaku, organizator i wykładowca międzynarodowych warsztatów teatralnych dla instruktorów pracujących  z osobami niepełnosprawnymi, inicjator powstania ruchu teatralnego osób niepełnosprawnych na Ukrainie  i Białorusi; konsultant teatralny – stałą opieką i pomocą obejmuje kilkadziesiąt teatrów z Polski, Ukrainy  i Białorusi. Inicjator i główny organizator czterech międzynarodowych konferencji realizowanych we współpracy z KUL i UMCS „Od Teatru do Terapii”, współautor książki pod tym samym tytułem. Od lat członek wielu Jury  i Rad na szeregu festiwalach teatralnych osób niepełnosprawnych. Inicjator Ogólnopolskiego Informatora Imprez Artystycznych Osób Niepełnosprawnych, inicjator i dyrektor programowy Centrum Arteterapii w Lublinie (2008) oraz ŚDS Akademia Teatralna (2011), Prezydent International Dissimilis Counsil z siedzibą w Norwegii.

 

Wojtek Kotylak TEATROTERAPIA: teatr czarny, teatr cieni – Plastyk, pedagog specjalny, terapeuta, instruktor teatralny, certyfikowany edukator arteterapii. Zastępca kierownika oraz terapeuta w Warsztatach terapii Zajęciowej w Gliwicach, socjoterapeuta. organizator Gliwickich Spotkań Tęczowych, działa także w Młodzieżowym Domu Kultury w Gliwicach. Pasjonat pracy z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. Człowiek orkiestra z sercem na dłoni. Pod jego kierownictwem uczestnicy warsztatów zdobywają kulturalne laury i nagrody.

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2023 - podajdalej.org.pl