#Wózektotylkorzecz Scenariusz lekcji i film edukacyjny, który oswaja z niepełnosprawnością.

Serdecznie zapraszamy nauczycieli szkół podstawowych z całej Polski i wszystkich zainteresowanych do bezpłatnego skorzystania z materiałów edukacyjnych. Opracowaliśmy scenariusz lekcji i 15-minutowy film edukacyjny, w którym udział wzięli Podopieczni Fundacji PODAJ DALEJ. Materiał świetnie nadaje się do realizacji w ramach nauki online.

 

Osoby z niepełnosprawnością napotykają wiele barier w życiu codziennym. Bariery architektoniczne można zlikwidować i wymaga to zwykle sporych nakładów finansowych. Są też inne bariery – te, które tkwią w nas… Ich usuwanie najlepiej zacząć jak najwcześniej. Dlatego od wielu lat prowadzimy zajęcia w przedszkolach i szkołach i opracowujemy scenariusze lekcji, które pomagają nauczycielom oswajać uczniów z tematem niepełnosprawności.

 

Patrzmy na człowieka, a nie na jego niepełnosprawność!

W filmie wzięli udział nasi Podopieczni – Klaudia i Bartek. To jest świetny materiał, ponieważ nastolatkowie mówią o niepełnosprawności, o swoim życiu, marzeniach, pasjach, ale też problemach i wyzwaniach. Mówią o tym, że niepełnosprawność oznacza pewne ograniczenia w życiu, ale dodają, że nie ogranicza ich marzeń! Dlatego właśnie trenują koszykówkę na wózkach, są zawodnikami drużyny Mustang Young.

 

Materiały do wykorzystania w nauce na odległość

Materiały zostały przygotowane w taki sposób, aby można było z nich korzystać zarówno w klasie podczas lekcji jak też online. To dobra propozycja na czerwcowe zajęcia. Wystarczy, że nauczyciel prześle uczniom link do filmu, a następnie podczas spotkania online przeprowadzi lekcję według proponowanego scenariusza. Wszystko powinno zająć jedną godzinę lekcyjną.

 

Materiały edukacyjne powstały dzięki wsparciu ING Banku Śląskiego, który zajmuje I miejsce w XIV Rankingu Odpowiedzialnych Firm.

 

Materiały wysyłamy bezpłatnie wszystkim zainteresowanym. Wystarczy napisać do nas na adres: fundacja@podajdalej.org.pl

Zapraszamy do korzystania i dzielenia się wiedzą.

Komentarze są wyłączone.
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 - podajdalej.org.pl