#MieszkaniaTreningowe – Bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem!

W Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka  PODAJ DALEJ bardzo duże znaczenie ma bezpieczeństwo uczestników. Ważne jest, aby zarówno mieszkańcy jak i pracownicy mogli spokojnie realizować codzienne zadania i obowiązki, a w sytuacji kryzysowej potrafili adekwatnie reagować. W związku z tym priorytetem jest zapewnianie pracownikom cyklicznych szkoleń z zakresu bezpieczeństwa i ewakuacji.

 

Asystenci osób z niepełnosprawnościami regularnie szkolą się  z zasad BHP, pierwszej pomocy przedmedycznej, ewakuacji oraz prawidłowych technik przesadzania i obsługi urządzeń przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnością. Ostatnie szkolenie, które odbyło się na terenie mieszkań  treningowych dotyczyło ewakuacji osób z budynku, przy pomocy specjalistycznych nakładek na materace, wózków i materacy ewakuacyjnych.

 

Szkolenie przeprowadził Pan Maciej Wiatrowski oraz Hubert Kwiatkowski. Spotkanie składało się z części teoretycznej, filmu video oraz części praktycznej- ćwiczeniowej. Pod czujnym okiem Macieja i Huberta asystenci symulowali awaryjne sytuacje i ewakuowali z budynku…tym razem siebie nawzajem!

 

Dzięki nabytym przez pracowników umiejętnościom nasi mieszkańcy mogą spać spokojnie a my życzymy sobie, aby nasze umiejętności nigdy nie musiały być wykorzystane!

 

 

Małgorzata Tyczewska

 

Projekt Akademia Życia i Samodzielności jest finansowany z środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

 

Komentarze są wyłączone.
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 - podajdalej.org.pl