#KolonieMaliOdkrywcy

Zaufali nam!

Mówi się, że najwyższą formą zaufania jest oddanie dziecka pod opiekę kogoś obcego. A my w Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ, mamy wielkie szczęście, bo w tym roku zaufali nam rodzice dzieci nie tylko z naszego województwa wielkopolskiego, ale także z łódzkiego, śląskiego, zachodnio-pomorskiego, małopolskiego, mazowieckiego i dolnośląskiego. Kolonie dla dzieci z niepełnosprawnościami organizujemy już od 2015 roku.
To niezwykły czas zabawy, terapii przez sztukę, aktywności sportowych i nawiązywania nowych znajomości. Dla wielu dzieci to pierwszy wyjazd bez rodziców – ogromny krok ku większej samodzielności!

 

„Kolonie Małych Odkrywców to był niezwykle intensywny czas pełen aktywności zarówno fizycznych jak i plastycznych. Każdego dnia dzieciaki pod opieką wspaniałej kadry wychowawców, instruktorów i cudownych wolontariuszy mogły się rozwijać i usamodzielniać. Dzieci wróciły do domów bardzo zadowolone z mnóstwem wspomnień i uśmiechami na twarzy. Był to również czas, w którym rodzice mogli złapać oddech podczas gdy ich pociechy były zaopiekowane przez profesjonalną kadrę” – mówi Ewa Maciejewska, kierownik kolonii.

 

„Większość dzieci bardzo chętnie brała udział w proponowanych zajęciach i aktywności, ale były też takie, za którymi po prostu trzeba podążać i dostosować się do nich. Jesteśmy przygotowani do tego, jeśli potrzebne jest wsparcie 1:1. Pomagają w tym właśnie uśmiechnięci i cierpliwi wolontariusze z Fundacji PODAJ DALEJ.” – dodaje.

 

Mama Adasia przyznała, że wśród muzyki i śpiewu Adaś był w swoim żywiole, tym bardziej, kiedy mógł śpiewać do prawdziwego mikrofonu. Mała Hania, dla której były to pierwsze samodzielne wakacje, ma nową przyjaciółkę i obie powiedziały, że chcą wrócić do Osady Janaszkowo za rok. „Takie deklaracje i te bezcenne uśmiechy to najpiękniejsze podziękowanie za naszą pracę i za wsparcie niezawodnych Darczyńców, dzięki którym kolonie są BEZPŁATNE. To bardzo ważne, aby pieniądze nie stawały na drodze do uszczęśliwiania dzieci.” – dodaje Zuzanna Janaszek-Maciaszek, prezes Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ.

 

Za ogromne wsparcie w tegorocznej akcji MALI ODKRYWCY podziękowania kierujemy do Przyjaciół z GRANGES, Autostrada Wielkopolska, Fabryka Diamentów, Finder, MPEC, Bank Spółdzielczy w Koninie, MZGOK, PGKIM, ANDRE Abrasive Articles, do indywidualnych Darczyńców, społeczności Szkoły Podstawowej w Kazimierzu Biskupim, Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych. Za gościnę dziękujemy Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Wąsoszach, a za nagrudy i upominki SmurfitKappa, Primabiotic, Multico, Znak, Aksjomat, Księgarnia Tuliszków.

 

fot. Mikołaj Kamiński

 

 

Komentarze są wyłączone.
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 - podajdalej.org.pl