Dnia 08.04.2015 ruszyła kolejna edycja projektu „AKADEMIA ŻYCIA” realizowana w Koninie przez fundację Podaj Dalej. Po wstępnych rozmowach wyłonionych zostało dziewięciu uczestników pochodzących z różnych części Polski. Nasi śmiałkowie to: Alicja, Aleksandra (Czarna), Aleksandra (Olucha), Katarzyna (Księżna Kate), Weronika (Wera), Milena, Daria (Darinka), Michał (Wilk), Eryk.
Początki zawsze są trudne. Do mieszkań treningowych przyjechaliśmy wyposażeni w prowiant od naszych kochających rodziców i przez pierwszy tydzień żywiliśmy się zawartością przywiezionych słoiczków. Po początkowych trudnościach związanych z opuszczeniem rodzinnego domu i zaaklimatyzowaniem się w nowym miejscu staliśmy się zgraną wspierającą się ekipą.
Przez pierwsze dni uczyliśmy się funkcjonowania w Akademii: zapoznawaliśmy się z nowymi obowiązkami oraz grafikiem zajęć zapisywanym na tablicy. Pod pojęciem nowych obowiązków kryją się te, które każdy człowiek wykonuje w codziennym życiu.
Gotowanie pranie sprzątanie utrzymywanie ogólnego porządku to dla uczestników Akademii często zupełnie nowe obowiązki. Dla naszej Czarnej wyzwaniem było pierwsze pranie. Gdyby nie szczegółowe instrukcje Alicji, Ola wprowadziłaby nowy trend w modzie.
Podobnie było z pierwszymi naleśnikami Oluchy i Darinki gdyby nie pomoc psychologiczna Marcina dziewczyny zjadłyby naleśniki tylko w myślach. Nowym mieszkańcom często pomaga szef kuchni Eryk, który ma już za sobą jeden chrzest bojowy.
Poza obowiązkami domowymi dbamy też o kondycję fizyczną; na basenie fizjoterapii i aktywnej rehabilitacji. Jednym z celów uczestników poruszających się na wózkach jest opanowanie „sztuki balansu” J. W ramach ostatnich z wymienionych wcześniej zajęć, przy pięknej słonecznej pogodzie Eryk, Darinka i Olucha postanowili wybrać się na spacer po bulwarach, gdzie ćwiczyli wspomniany balans…
Zajęcia komputerowe z pakietu Office prowadzi dla nas Pani Wiesława. Jest osobą bardzo ciepłą i otwartą i przede wszystkim jest bardzo cierpliwa, chociaż na pierwszy rzut oka myśleliśmy że będzie sztywna i zasadnicza, ale pozory mylą. Lekcja Offica wygląda z grubsza tak: najpierw teoria, później praktyka z zastosowaniem teorii, proste zadania sprawdzające znajomość office, przerwa, później zadanie podsumowujące zdobytą wiedzę na zajęciach.
Lekcja Angielskiego z Hubertem to bardzo kreatywne lekcje ponieważ nie tylko sprawdza nasze słownictwo poprzez naukę słówek, jak również opowiadanie polskich kawałów po angielsku. Zadania z gramatyki to też kupa śmiechu, ponieważ bardzo często tworzymy nowe zasady gramatyczne próbując sobie przypomnieć lekcje ze szkoły. Hubert jest osobą bardzo otwartą i wesołą nie wyobrażamy sobie angielskiego z kimś innym.
Pomimo wielu pozytywnych przeżyć jakie towarzyszą nam podczas pobytu w Koninie jest jednak coś o czym nie możemy nie wspomnieć. Po tygodniu pobytu nasza koleżanka Milena musiała udać się do szpitala w związku ze swoimi problemami zdrowotnymi Niestety okazały się one na tyle poważne że będzie Ona musiała opuścić Akademię. Milenko życzymy Ci zdrowia! :*
Autorzy poniższego tekstu podczas jego tworzenia musieli połączyć różne koncepcję i punkty widzenia. Towarzyszyła temu burza mózgów. Szczęśliwie udało się nam dobrnąć do końca. Jednak to nie koniec wydarzeń z życia AKADEMII następne już wkrótce!
Autorzy: DARINKA I WILK