Zaczęło się, jak to w maju bywa, od długiego weekendu, który część z nas spędziła na miejscu, a część na wyjeździe. Był to czas naładowania baterii.
Po odpoczynku przyszedł czas na ciężką pracę. Doszły nam nowe zajęcia z Office, które pozwolą nam odnaleźć się w przyszłej pracy. W poprawianiu kwalifikacji pomaga nam też Milena prowadząc zajęcia z grafiki komputerowej. Aby zoptymalizować nasz czas pracy odbyły się organizacyjne zajęcia z Asią w ramach coachingu.
Dzięki praktykantom z terapii zajęciowej z Zespołu Szkół Medycznych w Koninie nabyliśmy nową umiejętność ozdabiania przedmiotów – dequpage. Powstały wtedy przepiękne szkatułki oraz zawieszki na klamki. Zdolności artystyczne to nie wszystko a, że „wiedza to potęgi klucz" odbyło się spotkanie z prof. Tasiemskim.
Nasze zasoby wiedzy powiększyły się również po wizycie w muzeum Licheńskim, do którego nas zabrali członkowie sekcji Turystyki Rowerowej CIKLO Konińskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno- Krajoznawczego. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali pani przewodnik. Napełnieni nowymi wiadomościami poszliśmy zwiedzać sanktuarium i oczywiście się pomodlić w tym świętym miejscu. Zaspokajając nasze potrzeby duchowe i umysłowe nie zapomnieliśmy o fizyczności.
O naszą urodę zadbała kosmetyczka – Pani Weronika. Chłopaki z aktywnej uczyli nas jak pokonywać przeszkody architektoniczne takie jak: krawężniki, schody, oraz uczyli nas jak wsiadać do auta. Kilkoro z nas nawet samodzielnie prowadziło samochód. Mimo ciężkiej pracy znaleźliśmy chwile na rozrywkę.
Przenieśliśmy się w czasy wczesnego średniowiecza na festiwalu kultury słowiańskiej i cysterskiej w Lądzie. Tam poznaliśmy wspaniałych ludzi z pasją, posłuchaliśmy ciekawej muzyki, zakupiliśmy przepiękne artefakty, skosztowaliśmy pysznego chleba ze smalcem oraz wzieliśmy udział w bitwie.
Byliśmy na koncercie Meli Koteluk. Swoich idoli też spotkaliśmy na juwenaliach m.in. Talib i Mrozu.
Minęły 3 miesiące, a zainteresowanie nami nadal nie zmalało. Odwiedziły nas dzieciaki z podstawówki. Była też u nas ekipa telewizji regionalnej, aby przeprowadzić wywiad z naszymi „misskami". Wzięliśmy również udział w spotkaniu wolontariuszy w Wąsoszach. Była to świetna okazja, aby podziękować im za ich prace i zaangażowanie, ponieważ bez nich nie osiągnęlibyśmy tak wiele. Jesteśmy im za to wdzięczni. Z niecierpliwością czekamy co nam przyniesie lato.
Pozdrawiamy,
Mateusz Traczyk
Patrycja Patrycja
Marta Smorczewska
Projekt AKADEMIA ŻYCIA ma na celu usamodzielnianie osób z niepełnosprawnością narządu ruchu we wszystkich dziedzinach życia. Pierwsza grupa uczestników mieszka w Koninie od początku marca 2014. Projekt jest finansowany przez Fundacje Velux. Partnerem Fundacji PODAJ DALEJ w realizacji projektu jest Miasto Konin.