#MieszkaniaTreningowe – Reaktywacja czyli aktywna rehabilitacja

Aktywna rehabilitacja to proces, który ma na celu przywrócenie lub poprawę zdolności ruchowych funkcji ciała oraz ogólnego samopoczucia osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.  W skrócie to taki zbiór działań  fizycznych, treningów, ćwiczeń i terapii, które pomagają odzyskać sprawność , zwiększyć siłę i elastyczność mięśni a także poprawić równowagę i koordynację ruchową.

 

W Akademii Życia i Samodzielności oraz w Domu Samodzielności specjaliści z dużą dokładnością dobierają program rehabilitacji do indywidualnych potrzeb uczestników. Jedną z form aktywnej rehabilitacji są zajęcia w terenie. Odbywają się one na na sali gimnastycznej lub otwartej przestrzeni w ulubionej przez nas przyrodzie.

 

Rehabilitacja aktywna w terenie ma wiele zalet – stymuluje zmysły, poprawia nastrój, redukuje stres a także pozwala odkryć nieznane  dotąd możliwości uczestników. Dzięki aktywnej rehabilitacji wzrasta motywacja do regularnych ćwiczeń dzięki czemu uczestnicy zaczynają dostrzegać własne zdolności prowadzące do samorealizacji. W akademii zajęcia aktywne to czas wysiłku, samodyscypliny, ale także  przeogromna dawka radości i uśmiechu, które  regularnie uwieczniamy na zdjęciach.

 

Pamiętajmy! Wózek  inwalidzki nie zatrzymuje marzeń! Do dzieła!

 

 

Projekt AKADEMIA ŻYCIA I SAMODZIELNOŚCI realizowany jest przez Fundację im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ
a finansowana z środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

Komentarze są wyłączone.
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2023 - podajdalej.org.pl