W zawodach uczestniczyło około 50 zawodników niepełnosprawnych, reprezentujących 6 organizacji: Integracyjny Klub Sportowy Osób Niepełnosprawnych z Głogowa, Fundację „Podaj Dalej” z Konina, Stowarzyszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start” z Poznania, Klub Sportowy Inwalidów „Start” ze Szczecina, Klub Sportowy „Konar” z Warszawy oraz Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start” z Zielonej Góry. Wśród nich byli członkowie kadry Polski niepełnosprawnych w bocci.
Podczas zawodów prowadzona była klasyfikacja indywidualna w grupie BC3 zgodnie z przepisami BISFed (zawodnicy grający przy pomocy specjalistycznej rynny z udziałem asystenta), oraz klasyfikacja zespołowa dla zespołów 3-osobowych grających w podziale na dwie grupy startowe ze względu na rodzaj niepełnosprawności, w których uczestniczyli również zawodnicy z grup BC2 i BC3.
Zawodnicy grupy BC3 oraz z zespoły, które uplasowały się na miejscach I-VI w grupie II i III otrzymały puchary i dyplomy, zawodnicy zespołów w grupach II i III za miejsca I-III otrzymali statuetki.
Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start” w Zielonej Górze od ośmiu lat upowszechnia boccię będąc w tym zakresie jedną z wiodących jednostek w kraju. Zainteresowaliśmy tą grą paraolimpijską około 450 osób niepełnosprawnych z warsztatów terapii zajęciowej, ośrodków terapii zajęciowej, szkół specjalnych, ośrodków dla osób niepełnosprawnych i innych stowarzyszeń, jak również młodzież z zielonogórskich szkół.
Organizujemy wiele turniejów, które służą propagowaniu bocci oraz integracji środowiska osób niepełnosprawnych oraz osób pełnosprawnych.
Dążymy również do rozwoju zawodników uczestniczących w systematycznym szkoleniu sportowym w bocci, zwłaszcza tych grających na najwyższym poziomie w tej paraolimpijskiej dyscypliny sportu. Zawody umożliwiły zawodnikom konfrontację swoich umiejętności w w/w dyscyplinie sportowej i przygotowanie do najważniejszej imprezy, jaka są Mistrzostwa Polski, które odbędą się w listopadzie br. w Poznaniu.
Artur Graczyk