W miniony weekend odbyły się kolejne warsztaty z cyklu #ArteterapiaDrogąDoTwórczejIntegracjiVIII
EKO – DECO RĘKODZIEŁO Z WYKORZYSTANIEM HORTITERAPII
Jak wykorzystać odpady i połączyć je z darami natury ? Otóż dla trener Doroty Strzelczyńskiej
nie ma rzeczy niemożliwych.
Wszystkiemu można dać drugie życie, stare a jednocześnie nowe przedmioty mogą cieszyć oko ale również pełnić ważne funkcje, np: domki dla owadów , doniczki dla roślin, ozdoby ogrodowe, łapacze słońca, mini ogródki, ozdobne pudełka okolicznościowe, maski karnawałowe i teatralne.
Rośliny, które znajdują się wokół nas można spożywać, można z nich tworzyć niezwykłe rękodzieła tj.: bransolety, bukiety, kompozycje zapachowe i inne ozdoby.
Wspólne pieczenie chleba i przygotowanie past na bazie twarogu pobudzają kubki smakowe i zmysł węchu. Zapach świeżego gorącego chleba zawsze dobrze się kojarzy i sprawia że człowiek czuje się błogo.
Spokoju i wytchnienia daje również chociażby spacer boso po trawie czy piasku z zamkniętymi oczami wsłuchując się w trele ptaków. Zajęcia pobudzające wszystkie zmysły i dające ukojenie.
Tego wszystkiego doświadczyli uczestnicy warsztatów „Eko-deco – rękodzieło z wykorzystaniem hortiterapii”. To niezbędna wiedza teoretyczna i praktyczna umożliwiająca prace z osobami z niepełnosprawnościami.
Rozbudzająca kreatywność w totalnej harmonii z przyrodą i miłością do piękna , które jest wokół nas.
Monika Kurek
Fundacja imienia Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ od ponad 10 lat organizuje warsztaty terapii przez sztukę dzięki wsparciu #PFRON – Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych