#Arteterapia Plastykoterapia i jej moc

Ostatnio na warsztatach Arteterapii Drogą Do Twórczej Integracji VII używaliśmy różnego rodzaju farb, pasteli, papierów o różnych strukturach, ale przede wszystkim wyobraźni i serca. Co to były za warsztaty? Odpowiedź jest jedna: z Plastykoterapii!
Uczestnicy z całej polski spotkali się by swoją kreatywność, twórczość i wrażliwość na doznania artystyczne przełożyć na pracę terapeutyczną. Wykorzystanie plastykoterapii to nie tylko malowanie, rysowanie czy wycinanie. To przekładanie emocji, przeżyć, marzeń. Nie każdy ma w sobie odwagę, by rozmawiać o uczuciach, ale już wyrażenie ich poprzez sztukę pozwala uwolnić to co chcemy przekazać lub z siebie „wyrzucić”. Zdolności artystyczne to bardzo cenne umiejętności jednak najważniejsze w pracy terapeutycznej wykorzystującej elementy plastykoterapii jest spojrzenie w głąb siebie, otwartość na te doznania i przełożenie ich chociażby poprzez „wylanie” na kartkę papieru. Czasem pierwsze delikatna kreska to droga do większej pewności siebie, która pozwoli postawić kolejną, bardziej wyrazistą linię. Przeniesienie tej odwagi w życie za pomocą takich doświadczeń jest bardziej realne i „namacalne”. Plastykoterapia pozwala też na wykorzystanie ruchu, światła oraz obcowanie z naturą. Warsztaty podzielone były na dwa stopnie. W terminie 30.08-01.09.2022r odbył się warsztat I stopnia, a już kolejnego dnia po jego zakończeniu zorganizowaliśmy warsztat II stopnia (02-04.09.2022).
Dziękujemy wspaniałej prowadzącej Basi, która prócz wiedzy i praktyki ofiarowała każdemu dobrą energię. Wam drodzy terapeuci życzymy żebyście PODAWALI ją DALEJ i dziękujemy za Waszą obecność. Nieoceniona pomoc wolontariuszy, ale i ich ich aktywny udział w warsztacie jest dla nas bardzo ważny- za co dziękujemy Oldze i Pauli.
Fundacja imienia Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ od ponad 10 lat organizuje warsztaty terapii przez sztukę dzięki wsparciu PFRON- Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Warto połączyć piękno z nauką 🌹🌸♥️ #arteterapia #fundacjapodajdalej #rozwój

Komentarze są wyłączone.
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2022 - podajdalej.org.pl