Tym razem bawili i uczyli się z nami Podopieczni z Władysławowa, Krzymowa i Konin – to starsze grupy naszych podopiecznych.
W sobotę o godzinie 10:00 nasz „wesoły autobus" wypełniony po same brzegi podjechał pod Termy Ślesin (dawny OSiR), gdzie nastąpiło zakwaterowanie.
Pierwszymi zajęciami była profesjonalna sesja fotograficzna pt: „Rodzinne Fotografie", którą wykonał zaprzyjaźniony z Fundacją fotograf Łukasz Piasecki. Z niecierpliwością czekamy na efekty tej sesji.
Następne zajęcia odbyły się z Ruchu Rozwijajacego W.Sherborne – również dla całych rodzin. Zajęcia te służą temu, aby połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli zabawę z ćwiczeniami, które można potem wykorzystać bawiąc się z dzieckiem w domowym zaciszu.
Po smacznym obiedzie, dalsza część wrażeń. Zabawy z wykorzystaniem dramy stosowanej, podczas których uczestnicy mogli się wykazać dużą wyobraźnią i kreatywnością – cel został osiągnięty!
A na zakończenie dnia odbył się fantastyczny BAL KARNAWAŁOWY, na który przybyli wolontariusze, którzy po sąsiedzku mieli swoje warsztaty i uczyli się wielu pożytecznych rzeczy. Przybyli też specjalni goście – nasi Podoieczni z Goliny i Konina. Wśród muzyki, tańców, konkursów, słodkiego poczęstunku i pysznej kolacji trwała WSPANIAŁA WSPÓLNA ZABAWA! Było to istne szaleństwo, trwające trzy godziny- niestety wszystko co dobre szybko się kończy…
Jednak atrakcji nie brakowało również drugiego dnia warsztatów. A zaczęło się od zajęć dla dzieci z plastykoterapii – robienie serduszek z masy solnej i dodatkowych ozdób z ryżu, kaszy i makaronu.
W tym samym czasie trwało spotkanie integracyjne dla rodziców z animatorem zajęć, gdzie robiono przepiękne laleczki z wykorzystaniem sztuki orgiami. Następnie przyszedł czas na wspólne zabawy integracyjne z wykorzystaniem choreoterapii. A wykorzystując słoneczną choć mroźną pogodę, popołudniu wszyscy udaliśmy się na krótki spacer po okolicach Ślesina.
Poobiednimi zajęciami była terapia dźwiękiem, w wykonaniu zaprzyjaźnionego z Fundacją Andrzeja Białasa, który przy pomocy mis i gongów zabrał nas do krainy kojących dźwięków, przy których mogliśmy odpocząć i się zrelaksować.
Na koniec, tradycyjnie, odbyło się spotkanie podsumowujące warsztaty. Biorąc pod uwagę pozytywne wypowiedzi uczestników to można to spotkanie nazwać HAPPY END-em.
Aktualnie do warsztatów przygotowuje się już ostatnia grupa podopiecznych wraz z rodzicami. A odbędą się w lutym. Zapraszamy!
Weekendowe warsztaty rodzinne odbyły się w ramach projektu NIEPEŁNOSPRAWNY MOŻE WIĘCEJ.
Margareta Dorabialska- Muś
Projekt dofinansował