Glina, woda i angoba? Co to za metoda? To oczywiście SKULPTUROTERAPIA.
30.09-02.10.2022r w ramach #ArteterapiaDrogąDoTwórczejIntegracjiVII osoby z różnych stron Polski, pracujące z osobami z niepełnosprawnością uczestniczyły w warsztacie skulpturoterapii. Były to zajęcia w zakresie podstawowym, ale uczestnicy wykazali się dużymi umiejętnościami.
Praca z masą i rzeźba wymagają cierpliwości, precyzji i dużej sprawności manualnej. Zakres zajęć obejmował: lepienie w glinie przy stołach, zapoznanie z różnymi technikami lepienia, omówienie dostępnych na rynku mas ceramicznych, omówienie narzędzi potrzebnych do lepienia i przydatnych w pracy z osobami z niepełnosprawnościami, omówienie metod wypału, bhp pracy. Praca z gliną pobudza wyobraźnię, uczy projektowania i planowanie oraz zapewnia doznania sensoryczne. Wspomniana już sprawność manualna, która ćwiczona jest przy lepieniu, pozwala na pracę dłoni i wykorzystanie tej metody jako formy rehabilitacji dla osób z niedowładem kończyn górnych.
Bardzo dziękujemy Pani Magdalenie Kopiczko, która zachwyciła nas swoim talentem plastycznym oraz bogatym doświadczeniem w pracy z gliną w grupie osób z niepełnosprawnością. Uczestnikom warsztatu dziękujemy za zaangażowanie i dzielenie się swoimi doświadczeniem miedzy sobą- to bardzo cenny element warsztatów. Całość warsztatu wspierała nasza wolontariuszka Olga, której z całej serca składamy podziękowania. Wszystkiego dobrego. Do zobaczenia!
