Bal Marzeń Fundacji PODAJ DALEJ to wyjątkowe wydarzenie i wieczór wyczekiwany z niecierpliwością. Przybywają do nas liderzy biznesu, przedsiębiorcy, Przyjaciele Fundacji i wszyscy, którzy chcą zrobić coś dobrego, a przy okazji wspaniale się bawić.
Cały dochód z Balu pomoże osobom, które wskutek wypadku straciły sprawność, nauczyć się żyć zupełnie od nowa.
Staramy się zaskakiwać Gości licznymi niespodziankami! Towarzyszą nam wspaniałe gwiazdy. W ubiegłym roku Zbigniew Wodecki dał niezapomniany i pełen wzruszeń recital, a w 2016 r. bawiła się z nami Iwona Pavlović. W tym roku swoją obecność potwierdzili już Jacek Wójcicki, MISS Polonia Agata Biernat, zjawiskowa wokalistka z Kuby Mili Morena, oraz Zygmunt Chajzer. Spodziewamy się ponad 250 Gości, którzy spędzą z nami wieczór.
Bal Marzeń to nie tylko świetna zabawa i pomoc osobom niepełnosprawnym, ale również okazja do nawiązania i podtrzymania kontaktów biznesowych. W programie wieczoru zapewniamy moc atrakcji, m.in. pokaz mody, zabawę przy muzyce latino, wykwintne menu, drinki i licytację cennych przedmiotów (m.in. płyta winylowa od Organka, sukienka Agnieszki Radwańskiej, koszulka Reprezentantów Polski w Siatkówce Plażowej, piłka od Marcina Gortata z autografami, obraz Krystyny Ruminkiewicz i wiele innych).
Jeżeli chcieliby Państwo dołączyć do grona Partnerów tegorocznego Balu Marzeń lub przybyć do nas w charakterze Gości, bardzo serdecznie zapraszamy!
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt: bal@podajdalej.org.pl
Tak było rok temu [FILM]
Bardzo ważny cel naszego Balu
Cały dochód z tegorocznego Balu Marzeń pomoże osobom, które wskutek wypadku straciły sprawność, nauczyć się żyć zupełnie od nowa.
„W ciągu kilku sekund zawalił się mój świat… Straciłem niezależność i sens życia. Straciłem pierwszą miłość, musiałem przerwać naukę …” – wspomina Konrad, ofiara wypadku motocyklowego.
Osoby, które wskutek wypadku straciły sprawność łączy jedno – marzenie o tym, żeby znów być niezależnym w życiu.
Tej niezależności uczymy w AKADEMII ŻYCIA – specjalnych mieszkaniach treningowych w Koninie. Chętni z całej Polski przeprowadzają się tu na kilka miesięcy, aby oswoić się ze swoją niepełnosprawnością i nauczyć żyć od nowa.
Tomek w 2010r. spadł z drzewa. Ma bardzo wysoki uraz kręgosłupa i samodzielnie może ruszać jedynie głową. 5 lat
leżał w domu bez pomysłu na przyszłość. Potem trafił do Akademii Życia, gdzie nauczył się programowania i projektowania stron internetowych. Jak pracuje? Chwyta rysik w usta i kursuje nim po touchpadzie. Obecnie odbywa staż zawodowy jako młodszy programista.
Konrad studiował w Dęblinie w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych, na tzw. lotce, czyli kierunku lotniczym. Na początku kwietnia 2016 r. rozbił się na motorze. Po wypadku nie wrócił na uczelnię. W Akademii Życia ukończył pierwszy stopień kursu księgowości i pomyślnie zdał egzamin. Po stażu rozpoczął pracę w Stowarzyszeniu Instytut Zachodni
w Poznaniu.
Jak pracujemy w Akademii Życia
Na początku z każdym uczestnikiem opracowujemy plan rozwoju, aby wiedzieć dokąd, jak i w jakim czasie chce dojść i czego musi się nauczyć. Najpierw podstawy – samodzielne ubieranie, przesiadanie z łóżka na wózek i bezpieczna jazda na wózku. Potem nauka radzenia sobie w łazience i w kuchni. Picie z kubka, jedzenie widelcem „trzymanym” w dłoniach, które nie mają chwytu, przygotowanie posiłku, spacer po mieście, sport… Zajęcia z samoobsługi prowadzą trenerzy niezależnego życia – osoby, które same poruszają się na wózkach. Przez całą dobę zapewniamy opiekę asystentów. Równoległa praca z psychologiem i coachem pozwala uczestnikom układać sobie życie i planować przyszłość również pod kątem pracy. A jak już są pewni, co chcą robić zawodowo, to mocno biorą się do nauki.