Wyjście awaryjne – pierwsze szkolenie!

22 lutego zorganizowaliśmy szkolenie z ewakuacji osób z niepełnosprawnościami. To bardzo ważne, aby w przypadku zagrożenia osoby z niepełnosprawnościami czuły się bezpiecznie i miały pewność, że nie zostaną bez pomocy.
Osoby sprawne – opiekunowie czy asystenci_tki powinni wiedzieć, jak postępować, gdy np. w płonącym budynku zostanie wyłączony prąd, przestanie działać winda, a na piętrze znajdują się osoby na wózkach.
Było sporo informacji na temat bezpiecznej ewakuacji, zajęcia praktyczne i trochę o dostępności.

 

Trenowaliśmy jak sprawnie przeprowadzić ewakuację przy pomocy różnych sprzętów (krzeseł, materacy oraz mat ewakuacyjnych). Poznaliśmy techniki transferu z wózków aktywnych. Sprzęt ewakuacyjny został przekazany do mieszkań treningowych. Mamy nadzieję, że nie będzie potrzeby korzystania z niego chyba, że podczas ćwiczeń ewakuacyjnych.
W szkoleniu udział wzięli pracownicy mieszkań treningowych, asystenci_tki, pracownice konińskiego Blues Hostelu oraz strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Koninie. Szkolenie odbyło się w gościnnych progach Centrum Organizacji Pozarządowych w Koninie oraz w naszych mieszkaniach treningowych. Dziękujemy Maciejowi z zaprzyjaźnionej Fundacji Polska Bez Barier za podzielenie się wiedzą i doświadczeniem.

 

Szkolenie oraz zakup sprzętu ewakuacyjnego zostało sfinansowane w ramach projektu „Wyjście awaryjne” przez Fundacja ORLEN.

 

Komentarze są wyłączone.
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 - podajdalej.org.pl