#UwielbiamyGości „Tu jest inny świat”

Fantastyczna grupa ludzi wykonująca przeróżne zwody – „zawody troski” bo tak nazwała je w trakcie wizyty studyjnej Julia Celejewska, brało udział w wizycie studyjnej w dniu 13 września 2023 r.

 

Mieliśmy przyjemność gościć min. asystentów rodziny MOPR w Poznaniu, z Fundacji Tak dla Samodzielności, ze Stowarzyszenia na Tak, Fundacji Sowelo, MOPR-u Leszno a także z PCPR w Koninie, ze Śremskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Trójka
i z WTZ w Śremie oraz z Kramska.

 

W gościnnych progach Osady Janaszkowo z samego rana pojawili się ludzie z dobrą energią, gotowością do pracy, dzielenia się doświadczeniami ale przede wszystkim z entuzjazmem. Warsztaty w trakcie wizyty studyjnej podzieliliśmy na trzy części i pracowaliśmy w małych grupach.

 

Jeden z warsztatów to nauka asystowania osobie poruszającej się na wózku inwalidzkim. Były to zajęcia praktyczne w Parku Samodzielności w Osadzie Janaszkowo, uczestnicy wizyty mogli przesiąść się na wózek, spróbować swoich sił, poczuć i próbować zrozumieć co czuje osoba na wózku, zobaczyć jak jej asystować, by mogła bezpiecznie się przemieszczać, jak pokonywać bariery, jak pakować wózek do samochodu. To były warsztaty wymagające od uczestników dużej fizycznej aktywności.

 

Drugie warsztaty to prezentacja pracy asystentów osób z niepełnosprawnością i specyfika pracy asystentów w Mieszkaniach Treningowych, które prowadzimy już od ponad 10 lat, a także w terenie, w środowisku rodzinnym i w najbliższym otoczeniu osób z niepełnosprawnością.

 

Kolejny trzeci warsztat to prezentacja innowacji w obszarze pomocy społecznej, które realizuje Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ. Mówiliśmy o specjalnych wózkach do paralotni, które ułatwiają uprawianie tego pięknego sportu osobom poruszającym się na wózkach, mówiliśmy o projekcie „Zdalnie też jest fajnie” a także o projekcie „Dostępność PODAJ DALEJ”. Zarówno relacje z projektu „Rozwiń Skrzydła”, w ramach którego osoby z niepełnosprawnością latają na paralotniach i szybowcach, jak również dwie wspomniane innowacje można znaleźć na naszym kanale Youtube
https://www.youtube.com/@PodajDalejFundacja

 

Druga część wizyty studyjnej odbyła się wspólnie, mieliśmy możliwość podzielenia się doświadczeniami, a także wzięcia udziału w interesujących warsztatach prezentujących metodę przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu wśród osób wykonujących „zawody troski” a mianowicie Karty Troski.

 

Serdecznie dziękujemy Przyjaciołom z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu za wspólną organizację wizyty studyjnej, a Uczestnikom za entuzjazm i chęć dzielenia się wiedzą, doświadczeniami i zdobywania nowych umiejętności. Najpiękniejszym podziękowaniem było zdanie jednego z uczestników – „To jest inny świat”, który w ten sposób opisał Osadę Janaszkowo.

 

Pięknie dziękujemy i do zobaczenia!

 

 

Komentarze są wyłączone.
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 - podajdalej.org.pl