Trochę na marginesie świata!

Spektakl grupy teatralnej Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ to opowieść o bezsensowności życia w biegu, zakłamaniu i konsumpcjonizmie?  Właśnie nie… To jest spektakl o wartościach jakie płyną z bycia z drugim człowiekiem. Również z tym, któremu trudniej jest w życiu, który nie potrafi „rozpychać się łokciami”, który ma mniejsze szanse na sukces, choćby przez swoją niepełnosprawność.

 

W spektaklu pt. „Nie-zwyczajni” pokazujemy trochę siebie. Tacy zwyczajni a zarazem niezwyczajni poprzez naszą uważność na drugiego człowieka, radość z drobnych rzeczy, pomaganie sobie wzajemnie. Trochę na marginesie otaczającego nas świata- taka właśnie jest grupa pn. Integracyjny Teatr PODAJ DALEJ.

 

W przerwie między próbami Arek nie zapomina podać herbatę Martynie. Musi spędzić przy jej wózku całą przerwę gdyż Martyna wypija herbatę przez słomkę i nie trzyma szklanki we własnej dłoni. Martyna natomiast podpowiada Arkowi i Karolinie kolejność scen bo jej pamięć jest wyśmienita. Edyta z Pawłem przynoszą cały kartonik jogurtów…tak żeby starczyło dla wszystkich. Basia, mama Magdy wpada między obowiązkami domowymi wyprasować płótno ekranowe, aby ładnie się prezentowało podczas spektaklu – to dla nas niespodzianka!!! Ewa, mama Agnieszki kiedyś grała w spektaklu, teraz zdrowie ma trochę słabsze jednak żadna premiera nie może odbyć się bez jej przepysznych pączków. Te drobne gesty tworzą nasze życie w małej teatralnej społeczności.

 

Każdy z naszych spektakli czy etiud przygotowujemy miesiącami ćwicząc ruch sceniczny, interakcje, czasami krótkie teksty. Rozwijamy się biorąc udział w warsztatach u instruktorów teatru, aktorów z Poznania czy Lublina. Zdobywamy nowe umiejętności, rozwijamy talenty. Dobrze nam razem bo wśród nas nie ma podziałów na instruktorów, aktorów, osoby pełno czy niepełnosprawne. Idea integracji przyświeca nam nie tylko w nazwie naszej grupy teatralnej – Integracyjny Teatr PODAJ DALEJ!

 

 

Premiera spektaklu „Nie-zwyczajni” odbyła się 8 grudnia 2022 w auli Szkoły Podstawowej w Golinie skąd pochodzi większość grupy. W spektaklu wzięli udział: Martyna i Emma Łechtańskie, Paweł i Edyta Tylman, Natalia Kowalska, Agnieszka Kasprzak, Arek Zioła, Magdalena Bartłomiejczak, Daniel Wardęcki, Karolina Siupa, Magdalena Stałanowska, Justyna Gach, Iwona Grześkowiak oraz Arek Waczyński – debiut na scenie. Reżyserem była Joanna Janikowska.  Przy realizacji pomagał nam Mikołaj Kamiński oraz Sara Soude.

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu

 

 

Działania grupy teatralnej Integracyjny Teatr PODAJ DALEJ są współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego i 1% podatku.

Komentarze są wyłączone.
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2023 - podajdalej.org.pl