#Szkolenie Asystentów Osób z Niepełnosprawnością - zakończenie - Fundacja Podaj Dalej - jeden procent podatku na pomoc i rehabilitację dla osób niepełnosprawnych - fundacja Doktor Janaszek

#Szkolenie Asystentów Osób z Niepełnosprawnością – zakończenie

20 kwietnia zakończyliśmy szkolenie „Asystent Osoby z Niepełnosprawnością”,
które trwało od 8 lutego w wymiarze 60 godzin.
Spotkania teoretyczne i część zajęć praktycznych odbywały się na terenie naszej Fundacji.
W szkoleniu wzięło udział 13 osób i wszyscy ukończyli je z wynikiem pozytywnym,
co nas ogromnie cieszy, bo w ten sposób zyskaliśmy kolejnych specjalistów, gotowych do pracy
z osobami z niepełnosprawnością.

 

 

„Ostanie szkolenie dla Asystentów Osób z Niepełnosprawnością odbyło się trudnych warunkach, bowiem wymagało zachowania obostrzeń epidemicznych. Jednak chęć zdobywania nowych umiejętności przez słuchaczy była motorem napędowym wszelkich działań. Czas realizacji się wydłużył. Ale bezpiecznie dobrnęliśmy do końca i wczoraj absolwenci otrzymali stosowne certyfikaty.

W rozmowach pojawiało się wiele wspomnień z realizowanych zajęć praktycznych, szczególnie tych doświadczeń przekazywanych przez same osoby z niepełnosprawnością i pobytach w Przedszkolu Integracyjnym nr 32,  Akademii Życia i Samodzielności czy treningach KKS Mustang.

Radość w oczach absolwentów i chęć do działania budują również nas do pracy i dają dużo dobrej energii wszystkim.

Tak trzymać, powodzenia, satysfakcji w pracy, dalszym kształceniu i życiu” –

 

Danuta Grodzka – prowadząca zajęcia teoretyczne i praktyczne

Agnieszka Lizik-Kwaśniewska – prowadząca zajęcia teoretyczne i praktyczne

 

„Czas szkolenia pokazał mi, a raczej otworzył oczy na to, jak wiele dzieje się w naszym mieście dla osób z niepełnosprawnością za sprawą Fundacji Podaj Dalej- Jak wiele zmienił jeden człowiek Doktor Piotr, dając wiarę tym, co już ją stracili. Już po pierwszej godzinie szkolenia nie opuszczała mnie myśl, że osoby z niepełnosprawnością nie przychodzą po to by ich naprawiać, ale po to aby odnaleźć w sobie cud”.

Emilia

 

„Wydawałoby się, co w tym takiego trudnego asystować osobie z niepełnosprawnością…szkolenie pokazało, że nie jest to takie oczywiste i proste. Wymaga wiedzy teoretycznej i praktycznej, dużej empatii, odpowiedzialności a przede wszystkim opanowania, spokoju i cierpliwości. Jednak praca daje ogromną satysfakcję, radość, poczucie spełnienia. Cieszę się, że mogłam uczestniczyć w szkoleniu, z którego wyniosłam ogromną wiedzę, praktykę a przy tym poznałam wielu wspaniałych ludzi”.

Gosia

 

Weronika, przygotowała wypowiedź w nieco innej formie zapraszam 👉 RELACJA

 

 

 

„Szkolenie na asystenta osób z niepełnosprawnościami organizowane przez Fundacje „Podaj Dalej” dało mi sporo wiedzy, doświadczeń, wzruszeń oraz praktyki. Cieszę się, że poleciła mi je koleżanka- dzięki niemu zmieniłam postrzeganie osób niepełnosprawnych i jestem pewna, że teraz będę mogła w odpowiedni sposób pomagać takim osobom”.

Karolina

 

Dziękujemy za udział w szkoleniu i życzymy dużo dobrego Wszystkim Absolwentom !!!

 

 

Szkolenie „Asystent Osoby z Niepełnosprawnością” przeprowadzone przez Fundację im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ w ramach Projektu „ABC – samodzielności dla osób z niepełnosprawnością w Wielkopolsce” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Priorytet VII „Włączenie Społeczne” Działanie 7.2. Usługi społeczne i zdrowotne.

Komentarze są wyłączone.
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 - podajdalej.org.pl