Pierwsza lekcja w Parku Samodzielności

Po prawej stronie kilkunastoletni blondyn zjeżdża z rampy na wózku inwalidzkim. Po lewej asekuruje go mężczyzna w średnim wieku. Dalej po lewej dorosły wysportowany mężczyzna siedzi na wózku i przygląda się sytuacji. Wszyscy w niebieskich koszulkach z krótkim rękawem.

Park Samodzielności powstał latem 2022 r. w Osadzie Janaszkowo. Tworzyliśmy go przede wszystkim z myślą o osobach, które w wyniku wypadku straciły sprawność i muszą nauczyć się żyć i funkcjonować na wózku. To również świetny poligon dla osób, które od urodzenia bądź od wielu lat poruszają się na wózku. W Parku mogą doskonalić swoje umiejętności.

 

Wolontariusze, asystenci i opiekunowie będą się tutaj uczyć asystowania osobie na wózku. Jako pierwsi w połowie sierpnia szkolili się wolontariusze i kadra kolonijna. Od razu stąd z solidną dawką wiedzy praktycznej i teoretycznej pojechali na kolonie Małych Odkrywców.

 

Powstał właśnie pierwszy film instruktażowy, na którym Piotr Darnikowski – trener niezależnego życia i reprezentant kadry narodowej w koszykówce na wózkach uczy, w jaki sposób bezpiecznie pokonywać przeszkody.

 

Park powstał dzięki pomocy Fundacji ORLEN i Przyjaciołom z Finder Polska.

Komentarze są wyłączone.
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2022 - podajdalej.org.pl