#Najazd Uczniów na Osadę Janaszkowo

Najazd Uczniów na Osadę Janaszkowo 😊

 

Słońce, deszcz, wiatr a nawet śnieg nie jest im straszny.
W ostatnim czasie w Osadzie Janaszkowo zaroiło się od uczniów z Zespołu Szkół Ekonomiczno -Usługowych w Żychlinie. Zawitała też do nas grupa z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Koninie.

 

Wcale nie chodziło o naukę, choć może coś w tym jest – wiele osób mogłoby uczyć się od tych młodych ludzi empatii, chęci do pracy, radości z tego co robią dla innych.

 

Uczniowie z ZSEU w Żychlinie zajęli się sprzątaniem parku otaczającego Osadę Janaszkowo. Było sporo liści do zgrabienia, a to nic dziwnego, bo park ma 2,5 ha powierzchni. Mimo ciężkiej pracy robota paliła im się w rękach, pracowali bardzo sprawnie i z uśmiechem na twarzy.

 

Był to ostatni moment na takie porządki, bo już kilka dni później spadło tyle śniegu, że nie było widać nawet drogi… Wtedy w akcję odśnieżania włączyli się Uczniowie ZSCKU w Koninie i w kilka godzin udrożnili wszystkie ścieżki, które prowadzą do naszego Ośrodka. Mimo mrozu i ciągle padającego śniegu, widać było radość i zapał.

 

Dzięki ogromnej pracy Uczniów obu tych Szkół osoby z niepełnosprawnością, które każdego dnia przyjeżdżają do Osady Janaszkowo, sprawniej i bezpieczniej docierają do budynku, a tutaj korzystająz rehabilitacji na nowoczesnym sprzęcie, jaki dzięki Darczyńcom i Przyjaciołom mamy w naszym Ośrodku.

 

To jest cudowne, że mamy wokół siebie Przyjaciół, którzy tak po prostu, wpadają do Fundacji
z chęcią niesienia pomocy!! Pięknie dziękujemy za dobre serca, zapał do pracy i bezinteresowną pomoc.

 

 

 

Komentarze są wyłączone.
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2022 - podajdalej.org.pl