#PracodawcazSercem Medal dla Fundacji PODAJ DALEJ - Fundacja Podaj Dalej - jeden procent podatku na pomoc i rehabilitację dla osób niepełnosprawnych - fundacja Doktor Janaszek

#PracodawcazSercem Medal dla Fundacji PODAJ DALEJ

Taką miłą wiadomość odebraliśmy dzisiaj:

Jest nam niezmiernie miło, że możemy wyróżnić Fundację im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ medalem Pracodawca z Sercem. Mamy nadzieję, iż kampania społeczna Pracodawca z Sercem, spowoduje, że jeszcze więcej osób dowie się o misji akcji „Pracodawca z sercem”, jaką jest zmienianie rynku pracy na bardziej przystępny dla osób z niepełnosprawnością.

 

 

W Fundacji PODAJ DALEJ wyróżnia nas to, że pracujemy nie tylko DLA osób z niepełnosprawnością, ale WSPÓLNIE z nimi. Są obecni na każdym etapie – od planowania, przez realizację i ewaluację działań. To dzięki nim powstaje wiele innowacyjnych społecznie pomysłów i projektów. Wielu z nich było kiedyś naszymi podopiecznymi, a kiedy udało się ich usamodzielnić i dodać skrzydeł, stali się naszymi współpracownikami i wspierają kolejne osoby – to takie nasze PODAJ DALEJ.

 

Wspieramy osoby, którym niepełnosprawność utrudnia bądź uniemożliwia niezależne życie. Każdego roku otaczamy opieką ponad 200 osób, które chcą żyć normalnie i być szczęśliwe. Tworzymy dla nich lepszy świat (więcej w naszym Raporcie). Czasem robimy zwariowane rzeczy, np. osoby poruszające się na wózkach uczą się latać szybowcem i paralotnią, mamy drużyny koszykarzy na wózkach-dorosłych i dzieci (trenujemy nawet z Marcinem Gortatem). Organizujemy kolonie dla dzieci niepełnosprawnych z całej Polski, w mieszkaniach treningowych osoby po wypadkach, które utraciły sprawność uczą się żyć od nowa, podpowiadamy jak likwidować bariery architektoniczne, audytujemy budynki pod kątem dostępności (stworzyliśmy narzędzie pomiarowe dostępności), spotykamy się z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, aby odczarować niepełnosprawność. Naszą siłą jest Zespół, w którym 1/3 stanowią osoby z niepełnosprawnością. To oni wskazują nam kierunek działania.

Komentarze są wyłączone.
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 - podajdalej.org.pl