LUS. Współpraca to nasza mocna strona

W dniach 23-27 Lipca 2018 odbyły się Intensywne Warsztaty Samoobsługi dla uczestników z Fundacji Podaj Dalej.  Asystenci wraz z uczestnikami odbywali dużo treningów np. gotowania i sprzątania. Codziennie rano były prowadzone przez asystenta Macieja oraz uczestników warsztatów poranne ćwiczenia.  Dużo zajęć odbywało się na świeżym powietrzu, piękna pogoda nas nie opuszczała. W terenie uczyliśmy się pokonywania barier architektonicznych.  Zintegrowaliśmy się również z uczestnikami z Akademii Samodzielności, gdyż razem z nimi graliśmy w kalambury. Nie obyło się bez karaoke.

 

 

Odbyły się również zajęcia z arteterapii. Podczas wspólnego spotkania pracowaliśmy metodą dramy stosowanej (układając wspaniałe/emocjonalne opowiadania), plastykoterapii – tworząc owocowe talerze -praca przestrzenna i bardzo smaczna oraz muzykoterapii- relaksacja i wspólne masażyki  zapachowe pozwoliły przenieść się w wymarzone miejsce, a najpiękniejsze aforyzmy ukoiły wszystkie emocje. Talizmany życiowych sentencji  na długo pozostaną w sercach oraz myślach  uczestników. Nie możemy zapomnieć również o zadaniu specjalnym, czyli zespołowym odwzorowaniu obrazka. Praca z zamkniętymi oczami okazała się wyzwaniem oraz sprawdzeniem wzajemnych relacji.

 

 

Projekt „LUS – Lokalne Usługi Społeczne” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 i  1% podatku

Brak komentarzy

Napisz swój komentarz

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 - podajdalej.org.pl