#Hortiterapia – terapia ogrodem z elementami florystyki

#Arteterapiadrogądotwórczejintegracji Piękne, kolorowe i pachnące warsztaty Hortiterapii – terapia ogrodem z elementami florystyki – zakończone.

Od piątku 15 września do niedzieli 17 września, cudowna grupa ludzi pod opieką Doroty Strzelczyńskiej – pasjonatki ogrodu, florystyki i ekoedukacji, wyplatała wianki, układała bukiety, wyczarowała różne smakołyki w kuchni, wykorzystując wszystko to co daje nam natura. Uczestnicy dowiedzieli się min. jak wykorzystać zioła w hortiterapii i jakie mają zastosowanie. Zbudowali ogród dinozaura 🙂

 

Hortiterapia to leczenie ogrodem – wyróżniająca się metoda terapeutyczna, pozwalająca rozwijać intelekt, modyfikować samopoczucie oraz zwiększać sprawność motoryczną u osób z zaburzeniami ruchowymi i psychicznymi.

 

Aktywność w ogrodzie wykorzystuje się do resocjalizacji i terapii osobowości. W Polsce hortiterapia nie jest oficjalnie uznawana za formę terapii i rehabilitacji, choć bywa stosowana w domach opieki społecznej, szpitalach psychiatrycznych, ośrodkach odwykowych czy warsztatach terapii zajęciowej, o ile tylko placówki te posiadają ogrodowe zaplecza.

 

Kochani, dziękujemy za Wasze zaangażowanie, chęć smakowania, tworzenia i dzielenia się swoimi doświadczeniami. Życzymy Wam by zdobyta wiedza niosła się dalej i pomogła w Waszej pracy z Podopiecznymi.

 

Dziękujemy Ewie, Małgosi i Basi za pomoc podczas zajęć i po nich.

 

Do zobaczenia 🙂

 

Fundacja imienia Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ od ponad 10 lat organizuje warsztaty terapii przez sztukę dzięki wsparciu PFRON – Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

 

Warto połączyć piękno z nauką

 

 

 

Komentarze są wyłączone.
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2023 - podajdalej.org.pl