#CentrumWolontariatu Wolontariacka Trampolina - Fundacja Podaj Dalej - jeden procent podatku na pomoc i rehabilitację dla osób niepełnosprawnych - fundacja Doktor Janaszek

#CentrumWolontariatu Wolontariacka Trampolina

W Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ zawsze wiele się dzieje. Wydarzenia, spotkania, warsztaty, zajęcia arteterapeutyczne i sportowe – to wszystko pokazuje jak różnorodnie działamy. Współpracujemy z mediami, w tym z zaprzyjaźnioną  dziennikarką Iloną Janiszewską. Ilona nagrywała
u nas okazjonalny materiał i przy tej okazji narodził się pomysł na stałe audycje Fundacji w radio
Konin FM.

 

 

Z ogromną przyjemnością przyjęliśmy propozycję wolontariackiej współpracy. W ramach cyklicznych weekendowych audycji emitowane są wywiady z naszymi wolontariuszami oraz nagrania tematycznie związane z wolontariatem i działaniami PODAJ DALEJ. Zaproponowałam dla tego pasma nazwę Wolontariacka Trampolina, która się świetnie przyjęła.

 

Wszystkie osoby, z którymi dotychczas miałam przyjemność rozmawiać podkreślały, że wolontariat był i jest znaczącą częścią życia – że dużo zmienił w ich życiu, w postrzeganiu siebie i innych. A bardzo często doświadczenia wolontariatu pomogły im w znalezieniu satysfakcjonującej pracy. Część z nich nadal współpracuje z Fundacją – wolontariusze, asystenci, specjaliści.
Wielu jednak zdecydowało się na szukanie swojego miejsca poza Koninem, a nawet poza Polską.

 

W zainicjowanej w październiku 2020 roku WOLONTARIACKIEJ TRAMPOLINIE słuchacze Radia Konin FM mogli dotychczas poznać sylwetki:

Anny Bartczak                      Joanny Janikowskiej             Piotra Sosnowskiego

Marzeny Czaplińskiej          Anny Głowackiej                   Iwony Grześkowiak

Bartosza Jędrzejczaka          Marty Antoniak                    Marii Stuczyńskiej

Joanny Maciejewskiej          Anny Rosiak – Walczak        Mateusza Sochy

 

Na antenie Radia Konin FM świętowaliśmy również 17. urodziny Fundacji PODAJ DALEJ, opowiadaliśmy o Osadzie Janaszkowo i zachęcaliśmy do udziału w warsztatach arteterapii. Uczestnicy mieszkań treningowych podzielili się swoimi doświadczeniami w pracy nad swoją niezależnością.

 

Dziękuję za zaufanie, współpracę i możliwość realizacji pasji, a moim dotychczasowym rozmówcom za otwartość i chęć podzielenia się swoimi, nie tylko wolontarystycznymi doświadczeniami.

 

Anna Klechniowska

Komentarze są wyłączone.
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 - podajdalej.org.pl