ARTETERAPIA. Barwne warsztaty dramy

Człowiek kocha się bawić i chce się dobrze czuć z samym sobą i z innymi. Chce być lubiany i akceptowany, chce by z nim współpracowano i sam chce współpracować. Lubi wcielać się w role i wie co robić, kiedy ktoś mu zaproponuje improwizację. I drama stosowana, wraz z entuzjastyczną, nieoceniającą osobą prowadzącą, pomaga to realizować.

 

 

 

 

 

A jak pracować dramą? Jest kilka tajemnic, które zgłębiali na kursie uczestnicy. Przede wszystkim sekwencje ćwiczeń, z których każde pełni inną funkcję, np. pomaga rozwijać umiejętności społeczne, ograniczać zachowania autoagresywne, koncentrować się, rozwijać koordynację ruchową, wychodzić poza nawyki itd. Ola Chodasz uczyła również w praktyce jak prowadzić omówienia po ćwiczeniach i improwizacjach, by „odpakowywały” doświadczenia z zajęć i pomagały je łączyć z codziennymi potrzebami. Z każdą godziną uczestnicy nabywali nowych umiejętności i zdobywali coraz więcej pewności siebie. Tworzyli również własne scenariusze zajęć, prowadzili ich fragmenty i otrzymywali informacje zwrotne.

 

 

Dwa warsztaty dramy stosowanej prowadzone przez prekursorkę dramy stosowanej w Polsce, Aleksandrę Chodasz odbyły się w Koninie (31.08-02.09.2018 oraz 03-05.09.2018 r.).

 

 

Uczestnicy byli niesamowicie zmotywowani i podjęli się wyzwania: zastosować co najmniej kilka ćwiczeń od razu po powrocie do swoich ośrodków, warsztatów, domów. Mamy więc nadzieję, że osoby z niepełnosprawnością z placówek, z których przyjechali do nas uczestnicy, już odnoszą korzyści z zajęć prowadzonych dramą.

 

 

Barwne dni z dramą i Olą Chodasz oraz fantastycznymi osobami z całej Polski szybko minęły. Trzymamy za Was wszystkich kciuki i życzymy Wam powodzenia i satysfakcji z praktykowania dramy. Mamy nadzieję do zobaczenia wkrótce.

 

 

 

 

Projekt Arteterapia drogą do twórczej integracji współfinansowany ze środków PFRON i 1% podatku.

 

Brak komentarzy

Napisz swój komentarz

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 - podajdalej.org.pl