#Arteterapia – wszystkie warsztaty już za nami

„To był najlepszy czas, cudowny, pełen mega wiedzy”
(uczestniczka warsztatu komunikacja i budowanie relacji)

 

Realizacja projektu pod nazwą “Arteterapia drogą do twórczej integracji VI” dobiegła końca.
Odbyło się 16 warsztatów, w których udział wzięli terapeuci, asystenci, instruktorzy, wolontariusze
i opiekunowie faktyczni osób z niepełnosprawnościami z całej Polski.

 

Każdy z warsztatów dostarczył niesamowitych wrażeń i emocji, był bazą pomysłów, inspiracji, wiedzy
i doświadczeń. Uczestnicy wprowadzani byli w świat różnorakich form arteterapii przez najlepszych specjalistów, którzy w przyjaznej atmosferze opowiadali, podpowiadali, a przede wszystkim pokazywali i zachęcali do wspólnego odkrywania tajników danej metody. Zdobytą wiedzę uczestnicy mogli zacząć wykorzystywać natychmiast po powrocie z warsztatów ubogacając formy pracy ze swoimi Podopiecznymi.

 

Oto co mówili uczestnicy poszczególnych warsztatów:

„Warsztaty profesjonalnie przygotowane i prowadzone. Zawsze chętnie wracam do Konina.” (uczestniczka warsztatu choreoterapii)

 

„Prowadząca przygotowana świetnie pod każdym kątem, otwarta, pomocna, cierpliwa, posiadająca ogromną wiedzę i potrafiąca ją przekazać w ciekawy sposób.”

(uczestniczka warsztatu hortiterapii)

 

„Super prowadząca, super organizacja, super atmosfera!!”

(uczestniczka warsztatu plastykoterapii)

 

„Wyjeżdżam bogata w nową wiedzę, doświadczenia. Był to czas również dla mnie samej – otworzyłam się.” (uczestniczka warsztatu plastykoterapii)

 

Prowadzący z ogromną wiedzą, bardzo zrozumiale przekazywał wszelkie wskazówki. Było intensywnie i pięknie. Mam niedosyt, ale to tylko dlatego, że było bardzo ciekawie i po prostu chce się więcej i więcej.”

(uczestniczka warsztatu teatr żywego aktora)

 

Tak cudownych wrażeń dostarczyły warsztaty z choreoterapii, muzykoterapii, hortiterapii, plastykoterapii, skulpturoterapii, teatroterapii, biblioterapii, ABC arteterapii, zabawo terapii, komunikacji i budowania relacji, siły i odporności psychicznej terapeuty, a także jeden warsztat realizowany w całości w formie zdalnej – arteterapia w wymiarze pracy zdalnej.

 

Grupę 221 uczestników 16 warsztatów wspierali niezastąpieni wolontariusze Fundacji PODAJ DALEJ, którzy obdarowując wszystkich serdecznością i uważnością, czuwali nad przebiegiem każdego zajęć, dbali o uczestników z niepełnosprawnościami pomagając im w razie potrzeby i korzystali jednocześnie z możliwości pogłębienia swej wiedzy z zakresu arteterapii.

 

Trudno o lepsze podsumowanie całego cyklu warsztatów niż prawdziwe wypowiedzi ich uczestników, zatem raz jeszcze oddajmy im głos:

 

„Najlepsze warsztaty na jakich byłam 🙂 Dziękuję z całego serca” (uczestniczka warsztatu choreoterapii)

 

Serdecznie polecam – to trzeba przeżyć samemu. (…) Cudownie jest poznać takich ludzi! Wspaniała atmosfera z pozytywną energią.

(uczestniczka warsztatu zabawoterapii)

 

 Projekt “Arteterapia drogą do twórczej integracji VI” jest współfinansowany ze środków PFRON oraz 1%.

 

Komentarze są wyłączone.
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2022 - podajdalej.org.pl