#ARTETERAPIA Komunikacja i budowanie relacji - Fundacja Podaj Dalej - jeden procent podatku na pomoc i rehabilitację dla osób niepełnosprawnych - fundacja Doktor Janaszek

#ARTETERAPIA Komunikacja i budowanie relacji

Tworzenie i utrzymanie konstruktywnej relacji nierozerwalnie wiąże się z komunikacją, która jest niezwykle wielopłaszczyznowa i wymaga szczerej gotowości do kontaktu z drugim człowiekiem. To właśnie komunikacja i budowanie relacji były tematami warsztatu, który odbył się w dniach 24-26 sierpnia w Koninie w ramach projektu „Arteterapia drogą do twórczej integracji VI”.

 

Grupa terapeutów, instruktorów, pedagogów pracujących na co dzień z osobami z niepełnosprawnościami pod przewodnictwem Oli Chodasz – certyfikowanej trenerki i superwizorki dramy – zgłębiała tajniki budowania zdrowych, dobrych, trwałych relacji, na których tak naprawdę opiera się przecież ich codzienna praca. Relacje budują nie tylko ze swoimi podopiecznymi, ale również z ich rodzinami oraz współpracownikami – warto więc wiedzieć na jakich fundamentach je budować, dlaczego tak ważna jest świadomość swoich potrzeb i uczuć oraz pozytywne nastawienie. Czy konflikt w relacji musi oznaczać kłopoty czy wręcz przeciwnie? Jak budować pełne komunikaty i dlaczego to, co mówimy może być odbierane w zupełnie różny sposób?

 

Uczestnicy warsztatu wyjechali już do swoich miejscowości, do miejsc pracy, a z ich wypowiedzi na zakończenie zajęć wynika, że zdobyta wiedza i niezwykłe doświadczenia zgromadzone przez ostatnie 3 dni na pewno zaprocentują w sferze komunikacji – od teraz wiedzą więcej, słyszą więcej, słuchają bardziej.

 

„Zajęcia prowadzone ciekawie i z dużą uważnością prowadzącej na uczestnika.”

„To był najlepszy czas, cudowny, pełen mega wiedzy.”

„Te warsztaty mogłyby być dłuższe.”

Po tych i podobnych refleksjach zasłyszanych od uczestników, wiemy, że warto pracować nad komunikacją, wiedzy nigdy za wiele, a ta nabywana w bezpiecznej, przyjaznej atmosferze panującej na warsztatach arteterapii pozostaje w nas na zawsze.

 

Osoby, które jeszcze nie zdecydowały się na udział w tegorocznej edycji warsztatów arteterapeutycznych zapraszamy serdecznie do zapoznania się z ofertą, gdyż mamy jeszcze wolne miejsca na poszczególne warsztaty – https://podajdalej.org.pl/arteterapia2021

 

Projekt Arteterapia drogą do twórczej integracji VI współfinansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz 1% podatku.

 

Komentarze są wyłączone.
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 - podajdalej.org.pl