Ach co to był za spływ ! - Fundacja Podaj Dalej - jeden procent podatku na pomoc i rehabilitację dla osób niepełnosprawnych - fundacja Doktor Janaszek

Ach co to był za spływ !

W przeddzień kalendarzowego lata czyli 21 czerwca 2021, 20 kajaków wypłynęło na rzekę Wartę, aby przepłynąć trasę z miejscowości Piersk na Konińskie Bulwary. Nie był to zwyczajny spływ ponieważ uczestnikami spływu były osoby z niepełnosprawnością, Podopieczni Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka Podaj Dalej, którzy na dobre 3 godziny zamienili swoje 4 kółka na kajak.

 

 

W każdym kajaku był też oczywiście sprawny Wolontariusz, tak abyśmy bezpiecznie dotarli do celu. Spływ, jak co roku zabezpieczony był przez niezawodnych ratowników WOPR Konin, a w tym roku dofinansowany również dzięki wsparciu Miasta Konin i Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Trasa miała 17 km – dla jednych wydawało się to dużo dla i innych nie, jednak w tak ogromnym upale była to niewątpliwie trasa męcząca – bez względu na sprawność. Mimo wszystko uczestnicy spływu świetnie się bawili, płynęli zwartą grupą, rozmawiali a nawet śpiewali.

 

Joanna przyznała już na Bulwarach Konińskich, że był to dla niej ogromny wyczyn bo panicznie boi się wody. Lidka natomiast powiedziała, że było to marzeniem jej życia.

 

Kilkoro z uczestników spływu płynęło kajakiem po raz pierwszy, więc było to nowe ciekawe doświadczenie. Na Bulwarach czekała już „obsługa naziemna”, która miała za zadanie przetransportować wózki inwalidzkie. Po wypakowaniu się z kajaków mieliśmy okazję porozciągać się z niezawodną joginką Marzenką Łowińską, a następnie czekał na nas smaczny poczęstunek.

 

Uczestników spływu na brzegu witała Pani Zenona Sroczyńska Kierownik Wydziału Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Miasta Konina, która wręczyła wszystkim pamiątkowe koszulki.

 

Pięknie dziękujemy wszystkim za świetna zabawę a przede wszystkim zapewnienia bezpieczeństwa
i wrażeń, które pozostaną z nami bardzo długo.

Komentarze są wyłączone.
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 - podajdalej.org.pl