Rozwiń Skrzydła

ROZWIŃ SKRZYDŁA 2016

Projekt ROZWIŃ SKRZYDŁA realizowany przez Fundację im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ. Przygoda z szybowcami i paralotniami i niezwykli ludzie z pasją.

 

ROZWIŃ SKRZYDŁA – w powietrzu barier nie ma

Latać i mieć nad tym kontrolę to wielkie przeżycie. Szczególnie, jeśli za sterami siedzi osoba, dla której w życiu codziennym zwykły krawężnik może okazać się przeszkodą nie do pokonania.

 

„Latanie daje poczucie niesamowitej niezależności. Zdrowym osobom trudno to sobie wyobrazić, ale dla nas to naprawdę coś niezwykłego; takie poczucie, że nie ma się kompletnie żadnych ograniczeń” – mówiła Kuczkowska. „Na co dzień jestem cały czas zależna od kogoś, a te szkolenie dało mi i siłę, i pewność siebie, i poczucie, że naprawdę mogę o wiele więcej, niż mi się wydaje. Kiedyś ciężko mi było zaakceptować fakt, że poruszam się na wózku, że jestem osobą niepełnosprawną. Teraz nie mam już nawet kompleksów, bo wiem, że jestem zdolna robić rzeczy, na które nie odważyłoby się wiele zupełnie zdrowych osób” – podkreśliła.

 Latam! – Julicza blog

Lina ruszyła, a za nią ja. Zanim się zorientowałam byłam już wysoko. Spokojnymi ruchami zaciągałam lewą lub prawą sterówkę, aby wyrównać kierunek. Paweł spokojnym głosem mówił co mam robić. Nagle poczułam luz na linie. To był ten moment. kiedy miałam pociągnąć za wyczep i wypiąć linę.

 

 Pan Adam jest przykuty do wózka, ale w powietrzu jest teraz w jeszcze lepszej formie niż kiedyś.

Podaj Dalej realizuje projekt dla najbardziej odważnych 

– W powietrzu nikt nie wie, czy jesteś sprawny, czy nie, liczą się umiejętności. Nie ma niepełnosprawnych pilotów! Są tylko piloci.” – podkreśla Sławek

Latając przełamują bariery

– Atmosfera jest fantastyczna, właściwie mogę powiedzieć, że rzadko zdarza się taki fajny zespół ludzi, którzy nas wpierają w tym co robimy, a latanie jest genialne.

Społeczna pocztówka: Spełniamy marzenia

Julita Kuczkowska z Sulejowa na co dzień jest zależna od innych. Po wykonaniu pierwszego samodzielnego lotu paralotnią powiedziała – W powietrzu mogę być samodzielna i wolna. Dla sprawnej osoby to jest niesamowite uczucie, a co dopiero dla osoby z niepełnosprawnością, dla której pokonanie krawężnika jest przeszkodą. Tam wysoko w niebie nie ma ograniczeń.


W powietrzu barier nie ma – onet.pl 

Od 14 do 23 września w Aeroklubie Konińskim trwa kolejne szkolenie paralotniowe dla 12 osób z niepełnosprawnością ruchową, które na co dzień poruszają się na wózkach.

Finał pierwszych szkoleń w powietrzu dla niepełnosprawnych – onet.pl

W powietrzu żadnych barier nie ma, a wszystkie ograniczenia są tylko w naszej głowie – przekonuje pierwszy w Polsce wyszkolony pilot szybowcowy z paraplegią Jędrzej Jaxa-Rożen.

W powietrzu barier nie ma

Paralotniarstwo to sport, który wymaga poświęceń i cierpliwości, a to co wydaje się łatwe w teorii, w praktyce wymaga wielu prób i ćwiczeń.

 

Cały czas Rozwijamy Skrzydła …

(…) cały czas myślą jak pokonać trudności w lataniu wynikające z niepełnosprawności i opracowują takie metody i techniki, które umożliwią im , w końcowym etapie szkolenia, pełni cieszyć się samodzielnym sterowaniem szybowca.

 

Niebo bez barier

Pięcioro kolejnych śmiałków poruszających się na co dzień na wózkach inwalidzkich, przesiada się do szybowca i spełnia marzenie o lataniu…

 

W powietrzu barier nie ma

„W powietrzu mogę być samodzielna i wolna. Dla sprawnej osoby to jest niesamowite uczucie, a co dopiero dla osoby z niepełnosprawnością, dla której pokonanie krawężnika jest przeszkodą. Tam wysoko w niebie nie ma ograniczeń.”

 

Wiem, że mogę wszystko!

27 czerwca 2015 roku Michał Kalinowski jako pierwszy z uczestników odbył po raz pierwszy w życiu samodzielny lot szybowcem!

 

Bliżej nieba? Wystarczy … rozwinąć skrzydła!

Od pierwszego dnia NUMEREM JEDEN jest temat lotniska, szybowca, bezpieczeństwa, zagrożeń, lotek, zakrętów, sterowania, lądowania itp. I to nie tylko na lotnisku, lecz również w drodze na lotnisko i z powrotem… instruktor twierdzi , że to zupełnie normalne zjawisko….

 

ROZWIŃ SKRZYDŁA na dobre! – pierwsze dni z życia uczestników projektu

A oto pierwsze słowa usłyszane od Was po wylądowaniu: „ Genialna sprawa”, „Bombowo” ” Fantastyczna sprawa” ” Tego nie da się opisać ” Jednym słowem WIELKIE WOW!

Latamy, latamy i jeszcze raz latamy szybowcem!

Kolejne dni szkolenia w ramach projektu: „ROZWIŃ SKRZYDŁA” już za nami! Nasi wspaniali lotnicy każdego dnia podbijają niebo nad lotniskiem „Turbia” w Stalowej Woli. Dzięki naukom teoretyczno-praktycznym z instruktorem Dariuszem Łukawskim, podnieśli swoje umiejętności lotnicze.

Szkolenie w Turbi – TVStella

 

Oderwali się od ziemi i polecieli w przestworza – lm.pl

Najpierw szybki kurs na ziemi, a później lot paralotnią. Tak wyglądało krótkie szkolenie, które odbyło sie na lotnisku w Kazimierzu Biskupim.

 

Nie chodzą, będą latać – radiomerkury.pl

Wózek nie jest barierą, tym bardziej w powietrzu. Niepełnosprawni ruchowo uczą się latać na paralotniach.

W niebie nie ma ograniczeń! – niepelnosprawni.pl

Adam i Jędrzej umiłowali latanie już w dzieciństwie. Obaj w starciu z potężnym, powietrznym żywiołem doznali urazów kręgosłupa. Ale też obaj udowodnili, że zamiana sposobu poruszania się z własnych nóg na wózek inwalidzki nie przeszkadza w realizacji życiowego powołania. Adam, pilot szybowcowy, od pięciu lat lata na maszynie specjalnie dostosowanej do jego potrzeb.

 

Rozwinąć Skrzydła – Polsat

Nie mogą chodzić, ale mogą latać. Dzięki specjalnemu projektowi osoby przykute do wózka, mogą się od niego oderwać i polecieć szybowcem, albo na paralotni. Program „Rozwiń skrzydła” to nowa i skuteczna metoda rehabilitacji osób niepełnopsrawnych.

 

Latajace wózki – TVP.info

Program Puls Dnia od 9.13 min serdecznie zapraszamy na relację z projektu Rozwiń Skrzydła.

 

Dźwięki z lotniska – RMF MAXXX

Adam Czeladzki – człowiek, który spełnia swe marzenia – TVP Rzeszów

 Na co dzień porusza się na wózku inwalidzkim, ale wolność dają mu skrzydła, a latanie doprowadził do perfekcji.

W powietrzu barier nie ma – ngo.pl

„Rozwiń Skrzydła” to pierwszy polski aeroprojekt, skierowany do osób z niepełnosprawnością ruchową. Latanie na szybowcach to jedna z tych dyscyplin sportowych, w których wózek inwalidzki odstawia się na bok i trzeba dać z siebie wszystko.

 

Gdy marzenia sięgają nieba… – wiadomosci.onet.pl

Latać i mieć nad tym kontrolę to wielkie przeżycie. Szczególnie jeśli za sterami siedzi osoba, dla której w życiu codziennym zwykły krawężnik może okazać się przeszkodą nie do pokonania.

 

W powietrzu bez barier – kampaniespoleczne.pl

W internecie pojawił się film, którego bohaterami są uczestnicy pierwszego w Polsce aeroprojektu skierowanego do osób z niepełnosprawnością ruchową. W projekcie „Rozwiń Skrzydła” wzięły udział 32 osoby.

 

Zobacz jak radzili sobie bohaterowie projektu „Rozwiń Skrzydła” – dlapilota.pl

Rozwiń Skrzydła – lotniczapolska.pl

Więcej zdjęć na FB – Fundacja imienia Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018 - podajdalej.org.pl