AKADEMIA SAMODZIELNOŚCI

Zapraszamy do Akademii Samodzielności w Koninie!

Niepełnosprawność nie może być przeszkodą w realizacji marzeń!

Jeżeli jesteś osobą z niepełnosprawnością, jesteś pełnoletni, mieszkasz, pracujesz lub uczysz się i chcesz poprawić swoje umiejętności życiowe, zgłoś się do Akademii Samodzielności w Koninie.

 

Akademia Samodzielności to mieszkania treningowe w Koninie. Przeprowadzasz się do nas na 15 tygodni i uczestniczysz w intensywnych treningach samodzielności. Dzięki nim nauczysz się lub udoskonalisz poruszanie się na wózku, nauczysz się gotować i zdrowo odżywiać pod okiem dietetyka. Na zajęciach z kosmetyczką zadbasz o swój wygląd, a podczas treningów sportowych poprawisz kondycję. Nauczysz się także zarządzać swoim budżetem oraz orientacji w terenie.

 

Ponadto będziesz realizował indywidualny plan rozwoju pod okiem zespołu, w którego skład wchodzą: psycholog, coach oraz inni specjaliści w zależności od potrzeb (logopeda, prawnik, fizjoterapeuta, pracownik socjalny, seksuolog).

 

Mieszkania są w pełni przystosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach. Mieszczą się na konińskiej starówce, ul. 3 maja 1-3.

Cały pobyt jest bezpłatny!

Z własnych funduszy będziesz kupować tylko jedzenie i rzeczy osobiste.

 

Do Akademii Samodzielności zapraszamy wszystkich, którzy mimo niepełnosprawności chcą być samodzielni w życiu!

 

Jak zgłosić się do Akademii

  1. Przeczytaj Regulamin i Kontrakt projektu
  2. Wypełnij formularz rekrutacyjny on-line znajduje się TUTAJ.
  3. Czekaj na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną – o dacie i godzinie spotkania poinformujemy Cię telefonicznie lub mailowo.
  4. Przyjedź na rozmowę kwalifikacyjną.
  5. Jeśli zakwalifikujesz się do projektu – daj z siebie wszystko!

 

Rekrutacja do projektu odbywa się w sposób ciągły i trwa do lutego 2021 roku.

 

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Iwoną Grześkowiak z Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ – iwona.grzeskowiak@podajdalej.org.pl, tel. 515 606 508.

 

 

 

 

 

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Priorytet VII „Włączenie społeczne” Działanie 7.2. Usługi społeczne i zdrowotne Poddziałanie 7.2.2. usługi społeczne i zdrowotne – projekty konkursowe.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 - podajdalej.org.pl