#ZnajdźSwójNordkapp, czyli podróż połączona z pomaganiem

Marcin Supranowicz od kilku miesięcy przygotowywał się do wyjazdu na Nordkapp. To wielkie wyzwanie i pierwsza tak daleka trasa, którą pokona na skuterze – ok. 8 tys. km w 3 tygodnie! Wraz z czterema kolegami wystartował z Polski w sobotę 15 czerwca o świcie!

 

Maciej Wiatrowski nigdy w taką podróż się nie wybierze. 25 lat temu skoczył na główkę i złamał kręgosłup. Od tamtej pory jeździ na wózku inwalidzkim, ma bezwładne nogi i nie ma chwytu w rękach.

 

 

Marcina i Macieja łączy wspólne marzenie – stworzenie Osady Janaszkowo, czyli ośrodka dla osób z niepełnosprawnością. Tu będą zdobywały umiejętności, dzięki którym lepiej poradzą sobie w życiu. Będą wyzwania i cele, najpierw te mniejsze jak chwycenie kubka w bezwładne dłonie, potem coraz większe – ubieranie się, przygotowanie posiłku, pokonanie krawężnika na wózku… Każdy cel to jak wyznaczanie północy w podróży przez życie.

 

Znajdź swój Nordkapp to akcja zbiórkowa, której pomysłodawcą jest Marcin Supranowicz. Postanowił spełnić swoje marzenie i dojechać skuterem na Nordkapp (Przylądek Północny) i tę podróż połączyć z pomaganiem. W trzy tygodnie (15.06 – 5.07.2019) pokona ok. 8 tys. km, przemierzy 9 krajów. Towarzyszy mu Dzioobas. To uroczy malutki bocian, którego stworzyła Justyna w Fundacji PODAJ DALEJ. Jedyny w swoim rodzaju, bo…. leci na północ;-)

 

Ty też możesz pomóc w tej akcji i wcale nie musisz jechać na Nordkapp!
Sprawdź na www.znajdzswojnordkapp.pl

 

Relacja Marcina z wyprawy TUTAJ

Brak komentarzy

Napisz swój komentarz

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 - podajdalej.org.pl