ARTETERAPIA. Zmysłowe warsztaty

W dniach 15.11-16.11.2018r w Fundacji PODAJ DALEJ odbyły się warsztaty „5 zmysłów”. Pani Ola Szmida prowadziła je dla naszych podopiecznych. Podczas dwudniowych warsztatów uczestnicy poznali i doświadczyli wielu „spojrzeń” na sztukę oraz możliwość wyrażania przez nią emocji. Jak się okazuje w twórczości ważne są wszystkie nasze zmysły.

 

 

 

Wiele ciekawych i inspirujących ćwiczeń zaproponowanych przez prowadzącą pobudziło kreatywność uczestników. Z dużym zapałem wykonywali prace między innymi było to malowanie portretu w różny sposób. Pierwszy z nich polegał na narysowaniu kolegi/koleżanki obok bez patrzenia na jego/jej twarz. Następnie powtórka z rozrywki lecz z możliwością patrzenia na twarz, lecz nie patrząc na kartkę. Wykonane zostały również pocztówki, które zostały wysłane do zaprzyjaźnionych Fundacji. Było bardzo kolorowo i brokatowo.

 

Oprócz fajnej zabawy, uczestnicy zajęć doświadczyli wiele emocji, które można wyrażać przez sztukę. Jednym z ćwiczeń było malowanie bukietu wyłącznie czarną kredką. Na pozór zadanie nie jest trudne, jednak angażując się w nie i chcąc pokazać swoją wizję bez użycia koloru sprawia, że cieniowanie i pracowanie z jednym kolorem przynosi zaskakujące efekty.
Pani Ola była pod dużym wrażeniem wykorzystania przestrzeni przez artystów z Fundacji.

Dziękujemy za te twórcze chwile i życzymy dalszej owocnej pracy!

 

 

P.S Zapraszamy ponownie, ponieważ nasi podopieczni są gotowi na więcej!

 

***

Ola Szmida, ur. w 1987 roku w Myszkowie. Rysowniczka, ilustratorka i reżyserka filmów animowanych. Studiowała animację na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu i Kunsthochschule für Medien w Kolonii. Jej głównym zainteresowaniem jest rysunek. Wielki wpływ na jej twórczość miały komiksy z Kaczorem Donaldem, które obsesyjnie czytała od wczesnego dzieciństwa. Współpracowała, między innymi, z : BBC, Ermenegildo Zegna, Disney Polska, Boiler Room, Southbank Centre, Rookie mag, Vice Magazine, Newsweek, Wydawnictwem Czarne. W  School of Form prowadzi zajęcia z filmu animowanego.

Brak komentarzy

Napisz swój komentarz

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 - podajdalej.org.pl