Zapraszamy na premierę filmu „Doktor Piotr”

„Doktor Piotr” to film dokumentalny o śp. Piotrze Janaszku, lekarzu ortopedzie, który od lat 70-tych wprowadzał w życie zasady nowoczesnej i powszechnej rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Był nie tylko lekarzem, lecz także organizatorem działań, które wyraźnie zmieniały postrzeganie osób niepełnosprawnych, ich potrzeb i praw.

 

 

Premiera filmu odbędzie się 30 listopada (sobota), godz. 16:00 podczas Przeglądu Polskich Filmów Fabularnych DEBIUTY w Koninie. Zapraszamy do sali widowiskowej Konińskiego Domu Kultury, Pl. Niepodległości 1. WSTĘP WOLNY.

 

Sławomir Pilarski, który w dzieciństwie jeździł na obozy organizowane przez doktora Janaszka w Mielnicy, wspomina w filmie:

– Pojawiają się w życiu człowieka ludzie, którzy widzą w tobie to, czego ty sam nie widzisz. On był takim człowiekiem. W niepełnosprawnych widział pełnosprawnych, wartościowych ludzi. Technicznie ograniczonych, ale nie ograniczonych życiowo.

 

Scenariusz i reżyseria Zdzisław Siwik, jr. Przed laty jeździł jako wolontariusz na obozy w Mielnicy. W ostatnich latach zebrał sporo dokumentów dotyczących Jego działalności. Dzięki współpracy z Fundacją PODAJ DALEJ nagrał wiele wspomnień przyjaciół Doktora i ośrodka w Mielnicy, ludzi, z którymi współpracował a także ówczesnych uczestników tych obozów.

 

Film współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach projektu „Ikony Wielkopolski”, powstał przy wsparciu Konińskiej Fundacji Kultury.

 

Brak komentarzy

Napisz swój komentarz

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 - podajdalej.org.pl