#WarsztatyArteterapia

„Arteterapia drogą do twórczej integracji IV” to jedna z naszych inicjatyw tym razem skierowana dla grupy pracującej z osobami, które oferują wsparcie. Pomaganie to nie jest taka „prosta sztuka”. Wymaga kompetencji i predyspozycji osobowościowych, chęci rozwoju i  zdobywania nowych umiejętności.

 

 

 

 

To wszystko nasi uczestnicy mogli szlifować podczas pierwszych tegorocznych warsztatów, które rozpoczęła plastykoterapia. Pani Basia zaoferowała  wachlarz technik wykonywania prac, których efekty są zawsze przyjemne dla oka i satysfakcjonujące dla wykonawcy. Jednak najważniejszym elementem wytworu artystycznego jest przygotowanie, pozytywne podejście, zwrócenie uwagi na otoczenie, naturę, swoje emocje i zauważenie tego co w nas piękne i dobre. Przy  wymianie doświadczeń i spostrzeżeń przez uczestników warsztatu wybrzmiało wiele ważnych słów:

 

-”ćwiczenia obrazkowe pomagają szukać przesłania dla różnych osób”
-” historie w obrazkach bardzo łączą grupę, grupa się integruje”
-„szkolenie cudowne, intensywne. wszystko czego się nauczyłam wykorzystam w swojej pracy”
-„prowadząca Basia wspaniała. najbardziej podoba mi się płynne przechodzenie z zadania do zadania”

 

Nie zwalniamy tempa, kolejne warsztaty ruszyły natychmiast po zakończeniu wyżej opisanych 🙂 obserwujcie przygody i wrażenia naszych zdobywających wiedzę uczestników warsztatów.

 

 

 

Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz 1% podatku.

Brak komentarzy

Napisz swój komentarz

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 - podajdalej.org.pl