#szkolenie Asystent osoby z niepełnosprawnością

Szkolenie dla Asystentów osób z niepełnosprawnością obejmowało 60 godzin zajęć 20 praktycznych i 40 teoretycznych i odbywało się w pierwszym kwartale 2020.

 

Zaangażowanie osób szkolących się było tak duże, że bez szemrania zostawali dłużej, kiedy wykładowcy zatrzymał się zegarek i nieświadomie realizował zajęcia długo po ich zakończeniu.

 

 

 

Zajęcia praktyczne odbywały się w różnych ośrodkach: przedszkolu integracyjnym, Akademii Życia, sanatorium, podczas zajęć aktywnej rehabilitacji. Wszyscy uczestnicy kursu uczestniczyli w tych zajęciach z ogromną chęcią zdobywania nowych doświadczeń. Nikt nie starał się szukać usprawiedliwienia, że nie może być na zajęciach praktycznych. Wszyscy znajdowali rozwiązania, aby w nich uczestniczyć. Mile byłyśmy zaskoczone frekwencją na zakończeniu szkolenia. Super było Was poznać do zobaczenia w pracy tej najważniejszej, bo na rzecz drugiego człowieka.

 

Szczegółowo zajęcia praktyczne obejmowały poniżej wymienione działania.

W trakcie przeprowadzenia szkolenia, uczestnicy mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach w przedszkolu integracyjnym, aby mogli zapoznać się z różnymi metodami i formami pracy z dzieckiem niepełnosprawnym w grupie oraz podczas zajęć indywidualnych. Obserwowali oraz uczestniczyli w zajęciach dzieci niepełnosprawnych z logopedą, psychologiem, fizjoterapeutą, pedagogiem integracji sensorycznej, pedagogiem specjalnym, tyflopedagogiem, surdopedagogiem. Zapoznali się z pracą asystenta, opiekuna dziecka niepełnosprawnego w trakcie zajęć przedszkolnych w grupie. Uczestnicy brali udział w wycieczce dydaktycznej do Inowrocławia, w celu zapoznania się ze specyfiką funkcjonowania sanatorium oraz z nowymi i innowacyjnymi metodami rehabilitacyjnymi i z nowoczesnym sprzętem rehabilitacyjnym wykorzystywanym do usprawniania i usamodzielniania osób niepełnosprawnych i chorych przewlekle. Zapoznali się również z bazą zabiegową z zakresu fizykoterapii, kinezyterapii oraz terapii zajęciowej.

Część uczestników skorzystała z możliwości udziału w 3-dniowej wycieczce dydaktycznej do Ciechocinka, gdzie zapoznali się ze specyfiką funkcjonowania ośrodka Centrum Niezależnego Życia, wzięli udział w wykładach oraz ćwiczeniach związanych z metodami pomocy osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim. Kilka osób z kursu  uczestniczyło w jednodniowym szkoleniu organizowanym przez pracowników Fundacji Podaj Dalej w Medyku w Koninie, który dotyczył pomocy w opiece nad osoba z niepełnosprawnością poruszającą się na wózku inwalidzkim.

 

Agnieszka Lizik i Danuta Grodzka

 

 

 

„Z kursu wyniosłam nie tylko wiedzę, ale również zdobyłam praktyczne umiejętności, które stanowią solidną podstawę w wykonywaniu pracy asystenta osoby z niepełnosprawnością. Zajęcia prowadzone były przez profesjonalną kadrę medyczną, które przebiegały w miłej i przyjemnej atmosferze. Aby być dobrze przygotowanym do pracy asystenta osoby niepełnosprawnej serdecznie zachęcam do skorzystania z kursu.”

 

MAŁGORZATA KRZYŻAK

 

Brak komentarzy

Napisz swój komentarz

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 - podajdalej.org.pl