ROZWIŃ SKRZYDŁA. I znów polecieli wysoko…

Mowa o naszych wspaniałych szybownikach, którzy przygodę z lataniem rozpoczęli w projekcie ROZWIŃ SKRZYDŁA w latach 2015-2016. Beata, Bartosz i Wiesław – ta trójka postanowiła kontynuować swoje szkolenia szybowcowe.

Wynajęli szybowiec, by dalej szkolić się na pilotów! Od 24 do 30 lipca na lotnisku w Turbii pod bacznym okiem instruktora Dariusza Łukawskiego wzbijali się w przestworza, by doskonalić swoje umiejętności. Pogoda przez cały tydzień dopisywała, więc udało się wykonać bardzo dużo lotów. Przyszli piloci doskonalili latanie na termice, budowę kręgu oraz starty i lądowania. Na lotnisku Beacie, Bartkowi i Wiesiowi towarzyszyły asystentki – Aleksandra Stańczak oraz Anna Bartczak z Fundacji PODAJ DALEJ.

 

***
„ROZWIŃ SKRZYDŁA” to autorski projekt Fundacji im . Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ z Konina, skierowany do dorosłych osób z niepełnosprawnością ruchową z terenu całej Polski zainteresowanych sportami lotniczymi. Projekt współfinansowany był ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz wpłat uzyskanych przez Fundację z 1% podatku.

Szczegółowych informacji udziela: Karol Włodarczyk, tel. 63 211 22 19, e-mail: k.wlodarczyk@podajdalej.org.pl

 

Brak komentarzy

Napisz swój komentarz

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018 - podajdalej.org.pl