ROZWIŃ SKRZYDŁA 2016. A jednak polecieli wysoko!

Przez ostatnie dwa lata szkolili się w ramach projektu ROZWIŃ SKRZYDŁA, który realizowała Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ. Zajęcia szybowcowe zaczynaliśmy od podstaw: najpierw teoria i egzamin, a dopiero potem zajęcia na lotnisku, wszystko zgodnie z przepisami Urzędu Lotnictwa Cywilnego bez żadnej taryfy ulgowej! Kto ukończył szkolenie podstawowe i uzyskał niezbędny certyfikat mógł szkolić się dalej. Wszystkie zajęcia były nieodpłatne dzięki wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

 

Chyba udało się nam zaszczepić bakcyla latania wśród naszych kursantów, ponieważ w tym roku sami wynajęli szybowiec i od 15 do 21 maja kontynuowali swoją szybowcową przygodę na lotnisku w Turbii. Może pójdą w ślady Waldka Woźniaka i będą kolejnymi osobami z niepełnosprawnością ruchową, które będą miały licencję pilot?​

 

 

My ze swojej strony mogliśmy wesprzeć ekipę wysyłając asystentów do pomocy i​ dając trochę lotów”, które mogli wykorzystać.

Nieustraszeni i pełni pasji Bartosz Mrozek, Beata Jałocha i Wiesław Smolarz oraz niezastąpione asystentki Aleksandra Stańczak i Anna Bartczak z Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ.​

 

 

„Fundacja Podaj Dalej – można na nich polegać!!! Dzięki za wszystko! A wolontariuszki Ola i Ania to prawdziwy skarb, fachowe i zawsze uśmiechnięte – współpraca z Nimi to czysta przyjemność”

Komentarze są wyłączone.
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2022 - podajdalej.org.pl