Prawnik w biegu

Marcin Janiak, prawnik z Konina został wylosowany z grona ponad 300 tys. biegaczy z całego świata i znalazł się wśród 35 tys. szczęśliwców, którzy 25 lutego 2018 roku staną na starcie Maratonu w Tokio (42,195 km)! Marcin pobiegnie dla tych, którzy biegać nie mogą – dla osób, które wskutek wypadków utraciły sprawność i w Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ będą uczyć się żyć od nowa. Ruszyła właśnie zbiórka pieniędzy.

Możesz pomóc już teraz! Wejdź na PolakPomaga, wpłać i zgarniaj nagrody! I koniecznie podawaj dalej informację o naszej akcji!

 

Marcin przez 5 lat udzielał bezpłatnych porad osobom potrzebującym w Fundacji PODAJ DALEJ. Teraz chce połączyć pasję do biegania z pomaganiem i wierzy, że dzięki darczyńcom kilka osób niepełnosprawnych zmieni swoje życie.

 

Dlaczego Marcin chce pomóc ludziom po wypadkach?

Dlatego, że w ciągu kilku sekund ich świat się zawalił… Stracili niezależność, często również sens życia. Musieli przerwać naukę, zrezygnować z pracy, porzucić marzenia… Znamy historie tych ludzi. Każda jest inna i każda niezwykle poruszająca. Wszystkich łączy jedno – marzenie o tym, żeby znów być niezależnym w życiu.

 

 

 

– Tej niezależności uczymy każdego dnia w Fundacji PODAJ DALEJ w Koninie od blisko 14 lat. W naszej Akademii Życia podczas kilkumiesięcznego pobytu osoby po wypadkach oswajają się ze swoją niepełnosprawnością, uczą się ubierać, przesiadać z łóżka na wózek i bezpiecznie na nim jeździć. Kolejne stopnie wtajemniczenia to radzenie sobie w łazience i w kuchni. Samodzielne chwycenie kubka w bezwładne dłonie, przygotowanie posiłku, spacer po mieście, sport… Równoległa praca z psychologiem i coachem pozwala pomału układać sobie życie i planować przyszłość również pod kątem pracy. Akademia Życia to jedyny tak kompleksowy projekt w Polsce. – mówi Zuzanna Janaszek – Maciaszek, Prezes Fundacji PODAJ DALEJ.

 

Fundacja musi zebrać minimum 22 tys. zł, bo tyle miesięcznie kosztuje pobyt i aktywizacja czterech osób w Akademii Życia, czyli zapewnienie 24h opieki asystenckiej, intensywna nauka niezależnego życia, fizjoterapia, wsparcie psychologa i zakwaterowanie w specjalnie przystosowanych mieszkaniach treningowych.

 

Ambasadorami akcji „Prawnik w biegu” są Beata Sadowska, Jerzy Skarżyński, Patryk Szymański, Bartek Topa i Marek Bystrzycki.

 

Na darczyńców czekają wspaniałe nagrody, m.in. pozdrowienia po japońsku, filmik nagrany w Tokio z imiennym podziękowaniem dla darczyńcy, imię darczyńcy napisane po japońsku na czerpanym papierze, a nawet prywatny pokaz zdjęć z Tokio z degustacją sushi w Koninie. Sprawdź na www.polakpomaga.pl/kampania/prawnik-w-biegu

 

Bieżące informacje o akcji oraz konkursy z nagrodami na: https://www.facebook.com/prawnikwbiegu/
https://www.instagram.com/prawnikwbiegu/                 https://www.youtube.com/watch?v=rZAysgAh0Js
http://prawnikwbiegu.pl/

 

Dodatkowych informacji udziela Marcin Janiak:
Tel. 502 614 450, e-mail: janiak@klarp.pl

 

Brak komentarzy

Napisz swój komentarz

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018 - podajdalej.org.pl