#RozwińSkrzydła Niebo bez barier - Fundacja Podaj Dalej - jeden procent podatku na pomoc i rehabilitację dla osób niepełnosprawnych - fundacja Doktor Janaszek

#RozwińSkrzydła Niebo bez barier

Bezmiechowa Górna w Bieszczadach – tutaj do 29 sierpnia pod czaszami paralotni można zobaczyć wózki inwalidzkie! Marzenia o lataniu spełniają osoby z niepełnosprawnością ruchową. Jest ich siedmioro, przyjechali z całej Polski i uczestniczą w projekcie „Rozwiń Skrzydła”.

Wśród uczestników jest pięć osób poruszających się na wózkach – dwie po amputacji kończyn i trzy po uszkodzeniu rdzenia kręgowego oraz dwie osoby chodzące z niepełnosprawnością ruchową. To ludzie, którzy mimo wielu ograniczeń postanowili spełnić marzenie o lataniu.

 

Na ziemi, w życiu codziennym potrzebują wsparcia innych osób, a tam wysoko zyskują poczucie sprawstwa i wiedzą, że wszystko zależy tylko od nich! Decydują na jaką wysokość się wzbić, w którym kierunku polecieć, gdzie zakręcić w prawo, a gdzie w lewo.

Zajęcia paralotniowe i szybowcowe dla osób z niepełnosprawnością ruchową prowadzimy od 2015 roku. Do prowadzenia zajęć paralotniowych skonstruowany został specjalny wózek na dużych pompowanych kołach, który zapewnia bezpieczny start                        i lądowanie! Do tej pory 8 osób zdobyło licencje paralotniowe. Mamy też 2 pilotów szybowcowych!

 

* * *

ROZWIŃ SKRZYDŁA” to nasz autorski projekt, skierowany do dorosłych osób
z niepełnosprawnością ruchową z terenu całej Polski zainteresowanych sportami lotniczymi. Projekt jest współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz z wpłat uzyskanych przez Fundację z 1% podatku.

Piękne zdjęcia dostępne na https://www.facebook.com/FundacjaPodajDalej

Komentarze są wyłączone.
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 - podajdalej.org.pl