#NapiszTestament. Zapraszamy na wykład testamentowy i porady prawne

4 października (piątek) o godz. 10:00 w Centrum Organizacji Pozarządowych w Koninie (ul. 3 maja 1-3) odbędą się bezpłatne konsultacje prawne z prawa spadkowego i wykład testamentowy.

 

Zapraszamy wszystkich, którzy szukają odpowiedzi na te i inne pytania: Czym jest testament? Jak przygotować się do napisania testamentu i ile to kosztuje? Czy można go sporządzić odręcznie? Czy testamenty sporządzają wyłącznie ludzie zamożni, umierający lub ci, którzy chcą kogoś wydziedziczyć?

 

 

Program spotkania
10:00 – 11:45
Bezpłatne konsultacje prawne z zakresu prawa spadkowego – radca prawny Marcin Janiak
12:00 – 13:00
Testament sposobem na przedłużenie życia – Ewelina Szeratics, manager kampanii „Napisz Testament”
13:00 – 13:15
Możliwość uwzględnienia w testamencie celu społecznego, bliskiego naszemu sercu – Zuzanna Janaszek-Maciaszek, Prezes Fundacji PODAJ DALEJ
13:15 – 14:00
Bezpłatne konsultacje prawne z zakresu prawa spadkowego – radca prawny Marcin Janiak

 

Spotkanie odbywa się w ramach ogólnopolskiej kampanii „Napisz Testament”. W dniach 29 września – 6 października trwa Międzynarodowy Tydzień Pisania Testamentów (więcej informacji na http://tydzientestamentowy.pl).

 

Testament nie taki straszny…

– Od lat próbujemy odczarować myślenie o testamentach, bo te kojarzą się raczej negatywnie. Panuje myślenie, że jeżeli ktoś pisze testament, to jest bliski śmierci albo chce kogoś wydziedziczyć, czy zemścić się. My chcemy uczyć tego, że testament może być czymś dobrym, czymś, co zaprowadzi pewien ład w rodzinie, da pewność, co ma się wydarzyć. Może być podziękowaniem, zabezpieczeniem dla wszystkich, na których nam zależy – mówi Zuzanna Maciaszek-Janaszek, Prezes zarządu Fundacji PODAJ DALEJ, która jest współorganizatorem ogólnopolskiej kampanii „Napisz Testament”.

 

Zapraszamy do pobrania bezpłatnego informatora testamentowego TUTAJ

Brak komentarzy

Napisz swój komentarz

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 - podajdalej.org.pl