#MuzycznaPocztówka2019 przeszła do historii

Już po raz trzeci Koniński Dom Kultury był pełen artystów Integracyjnego Przeglądu Twórczości Osób z Niepełnosprawnością Muzyczna Pocztówka organizowanego przez Fundację imienia Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ wraz z miastem Konin.

 

 

 

 

Jak co roku na scenie było bardzo kolorowo i głośno. Zaprezentowało się 15 grup artystycznych w tym soliści, zespoły muzyczne i zespoły taneczne. Uczestnicy w różnym wieku  reprezentowali organizacje i ośrodki wspierające osoby z niepełnosprawnością, a także szkoły. Jury w składzie Sylwia Dziardziel, Arkadiusz Petruk  oraz Paweł Płaczkiewicz mieli twardy orzech do zgryzienia, gdyż na scenie każdy dał z siebie wszystko, pojawiły się i piękne talenty wokalne i aktorskie i taneczne.

 

Każdy występ został nagrodzony gromkimi brawami. Mirosław Grzanka z przejęciem zapowiadał kolejnych artystów podśpiewując piosenki z lat osiemdziesiątych, które były motywem przewodnim tegorocznego Przeglądu.

 

W trakcie narady JURY na scenie zagościł zespół POGODNI, który swoim występem umilił oczekiwanie na werdykt. Po dyskusji JURY wyłoniło finalistów:

 

I miejsce: Kaja Pawłowska ZAZ

II miejsce: Rafał Robak

II miejsce: Szymon Łuczak z chórem SP 15

III miejsce: Kwartet wokalny w składzie: Karolina, Krysia, Natalia, Aneta SOSW w Konine

Wyróżnienie: Przedszkole PINOKIO

Wyróżnienie:  Oliwia Wróblewska SP 8

Wyróżnienie:  Zespół wokalny z ŚDS Konin

 

Widzom i artystom dziękujemy za wspólny, twórczy czas i do zobaczenia już za rok!

 

 

Przegląd mógł być zrealizowany dzięki współpracy z Miastem Konin i Konińskim Domem Kultury oraz dzięki finansowaniu PFRON oraz 1% Podatku.
Napoje i poczęstunek dla uczestników ufundował Poseł RP Witold Czarnecki. Pomysłodawcą Przeglądu jest Pan Ryszard Białkowski.

 

Brak komentarzy

Napisz swój komentarz

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 - podajdalej.org.pl