#MieszkaniaTreningowe. Jeszcze dużo mamy do zrobienia…

W dniu 24.06.2019 do naszych mieszkań treningowych zawitali nowi uczestnicy. Grupa śmiałków z całej Polski postanowiła diametralnie zmienić swoje życie, a wszystko po to, aby zwiększyć swoją samodzielność. W pierwszych dniach pobytu towarzyszyło im wiele lęków i obaw związanych ze zmianą środowiska oraz konfrontacją ze swoimi słabościami. Na szczęście przy wsparciu bardziej doświadczonych koleżanek – Klaudii, Basi i Asi wszystko, co straszne zamieniało się w przyjazne.

 

Miesiąc upłynął im pod hasłem „Poznawania” – siebie wzajemnie oraz Konina i jego okolic. Okazji ku temu było wiele. Grupowe wyjścia na spacer lub do restauracji, a także aktywna rehabilitacja w terenie sprzyjają poznawaniu nowych miejsc. Wycieczki do pobliskiego Gołuchowa, Mielnicy i Lichenia. Spotkanie z podróżniczką Elżbietą Dzikowską w Golinie to tylko niektóre z atrakcji tego miesiąca.

 

Ciężkiej pracy też nie zabrakło. Nasi uczestnicy przy wsparciu asystentów sprecyzowali swoje cele na pobyt w mieszkaniach treningowych wedle, własnych indywidualnych potrzeb i możliwości. Opanowali już obsługę sprzętu RTV i AGD. Przeszli wiele szkoleń i treningów, między innymi Porozumiewanie bez przemocy, które poprowadził asystent Piotr, czy prawa i przywileje dla osób z niepełnosprawnością, które przedstawił Marcin Zieliński.

 

Mimo, że jeszcze wciąż wiele rzeczy stanowi dla nich wyzwanie, walczą i nie zamierzają się poddać. Pokonują bariery nie tylko związane niepełnosprawnością, ale też te w głowie. A jak wiemy, nie zawsze jest to proste…są już pierwsze sukcesy 🙂 Najbardziej oklaskiwany okazał się w ostatnim tygodniu rekord szybkości Seby, czyli 43 sekundowy przejazd podczas ćwiczenia, które jeszcze miesiąc temu zajmowało prawie godzinę. Filip z Olą oraz Sebastian z Berylowej potrafią już samodzielnie poruszać się komunikacją miejską, a Asia rozpoczęła jazdy z instruktorem i niebawem będzie szczęśliwą posiadaczką prawa jazdy.

 

Trzymajcie za Nich mocno kciuki, tym bardziej, że bez wsparcia uczestników, którzy już pakują się do domów, może być im ciężej. Wierzymy, że doskonale sobie poradzą.

 

Brak komentarzy

Napisz swój komentarz

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 - podajdalej.org.pl