MALI ODKRYWCY dzień po dniu!

My już tęsknimy za wakacjami ? Zajęcia artystyczne, zajęcia sportowe, pierwsze miłości, stare przyjaźnie i dużo pozytywnej energii. Podział na zastępy, jak kiedyś w Mielnicy… ale po kolei! Oto dziennik Małych Odkrywców 2018!

 

15 sierpnia – pierwszy dzień MAŁYCH ODKRYWCÓW.
Kiedy wszyscy uczestnicy kolonii stawili się w Mikorzynie rozpoczęliśmy zwiedzanie ośrodka pod okiem Przemka i Mateusza, którzy pokazali jak bezpiecznie poruszać się po okolicy. Teraz już wiemy, jak pokonywać przeszkody! Pani Danusia przedstawiła nam zasady jakie będą nas obowiązywać, a Andżelika nauczyła nas paru piosenek i tańców. Teraz jesteśmy gotowi na dalsze przygody!!!

 

16 sierpnia – dzisiaj udało się wymyślić nazwy naszych zastępów i okrzyki.
Po gimnastyce, którą poprowadziła Ania byliśmy gotowi na kolejny emocjonujący dzień! Po pysznym śniadaniu podzieliliśmy się na grupy. Pierwsza poszła na zajęcia sportowe z Markiem, który wprowadził nas w zasady piłki nożnej i rugby na wózkach. W tym czasie druga grupa zwiedzała świat z Iwcią! To nie był jeszcze koniec. Iwona z Przemkiem rozpoczęli z nami przygotowania do spektaklu, którego efekty poznamy wkrótce! Wieczór umilił nam DJ Łukasz Nowicki – poprowadził dyskotekę, na której wszyscy się roztańczyli. Tego dnia uformowała się również redakcja książki „Mali Odkrywcy”! 12 redaktorek i redaktorów mają ponad tydzień na stworzenie książki, która potem zostanie wydrukowana!

 

17 sierpnia upłynął pod znakiem baniek, tatuaży, sportu ??⚽??
Dzisiaj po śniadaniu szybko poszliśmy na zajęcia sportowe z Markiem, podczas których graliśmy w rugby i boccie. W tym czasie druga grupa razem z Iwonką odkrywała świat baniek mydlanych, eksperymentowała z wodą i mydłem. Zrobiliśmy sobie też świetne tatuaże! Nadal trwają prace nad spektaklem, teraz tworzymy scenografię. Wszystkie zastępy mają już swoej nazwy (Chłopaki Pajęczaki, Gnuśni Agenci, Waleczni Kaskaderzy, Błyskawice, Wesołe Duszki, Słupki) i wspaniałe totemy. Wieczorem nasi obozowicze mogli znaleźć swoją drugą połówkę pod okiem Martyny która prowadziła „Randkę w ciemno”.

 

18 sierpnia – makaron, barwnik spożywczy, mąka, olej i woda towarzyszyły naszym obozowiczom przez całe przedpołudnie.
Podczas tych eksperymentów stworzyliśmy własną piaskownicę, ciecz nieniutonowską i kolorowe makaronowe glisty. Sprawdzaliśmy czy woda w jeziorze jest ciepła Trochę poleniuchowaliśmy, następnie pod przewodnictwem Martyny pokazaliśmy nasze talenty, a było ich bardzo dużo…

 

19 sierpnia zaczął się wyjątkowo, z racji niedzieli! Apel odbył się po śniadaniu co dało nam pół godziny snu więcej:-)
Wtedy naszym oczom ukazał się olbrzym… Okazało się, że to Przemek na szczudłach, który wprowadził nas w cudowny świat cyrku. Po południu odwiedzili nas niezwykli goście czyli harcerze z Konina. Wyjaśnili nam jak działają zastępy, omówili stroje, pokazali sprawności i przede wszystkim nauczyli nas piosenek i pląsów. Gdy padło pożegnalne Czuwaj czekała na nas Ewa z kolejnymi eksperymentami. Nauczyliśmy się robić wulkany oraz stworzyliśmy śnieg, z którego robiło się idealne śnieżki. Wieczorem mieliśmy czas wolny, który spędziliśmy na świeżym powietrzu. Jedni grali w planszówki, a inni grali w piłkę nożną i siatkówkę. Nie możemy się doczekać jutra. Odkryliśmy gniazdo os przy naszych domkach i na ratunek przybyli strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Koninie JRG 1! Dzielni panowie pokazali nam potem sprzęt gaśniczy i opowiadali, na czym polega ich praca.

 

 

20 sierpnia Filip Aleksander Chajzer is coming soon;)
To jest ten dzień, na który wielu z nas czekało. Rozpoczęliśmy go tradycyjnie, czyli gimnastyką, apelem i pysznym śniadaniem. Od rana towarzyszyli nam Przyjaciele z SmurfitKappa, którzy zaprojektowali i wyprodukowali dla nas zbroje, hełmy, miecze i tarcze. I wiecie co? Przywieźli też ze sobą i wybudowali dwa fantastyczne zamki dostępne nawet dla rycerzy na wózkach! Wszystko z tektury! Potem zaczęły się zajęcia artystyczne z KREATYWNI – Iwona Cichocka. Na nich pomalowaliśmy nasze fortece oraz szykowaliśmy się na wielką bitwę malując hełmy, zbroje, tarcze. Stworzyliśmy miecze, balony, a z nich pociski wodne do rzucania. Po obiedzie odbyła się bitwa o miecz. Gościem specjalnym, który przybył właśnie na tę bitwę był Filip Chajzer! Jego wizytę poprzedził występ Dawida i Macieja z grupy rekonstrukcyjnej, którzy zaprezentowali walkę w swoim uzbrojeniu. Po kolacji mieliśmy czas wolny, który wypełniliśmy zabawami, grami planszowymi oraz sportem. Następnie po dniu pełnym wrażeń poszliśmy spać.

 

21 sierpnia – musieliśmy wstać o 5, bo czekał nas ekscytujący wyjazd do Poznania.
Śniadanie zjedliśmy w drodze. Po dotarciu do Muzeum Rogalowej Historii Poznania uczyliśmy się, jak zrobić świętomarcińskie rogale i od razu sami je lepiliśmy:-) Zaraz po tym zobaczyliśmy film, który przybliżył nam historię Poznania. Następnie poszliśmy w stronę Starówki, żeby zdążyć o godzinie 12 na zderzające się koziołki. Po tym wydarzeniu wyruszyliśmy prosto do ZOO, w którym przed zwiedzaniem zjedliśmy obiad. Kiedy wszyscy skończyli podjechała kolejka, która obwiozła nas po terenie ZOO. Podczas krótkiego pokazu zobaczyliśmy czaszkę lwa, krąg szyjny żyrafy, ząb słonia i jego włos! Zmęczeni wieloma wrażeniami wróciliśmy do ośrodka, gdzie zjedliśmy kolację i resztę dnia spędziliśmy na dworze na rozmowach i luźnych grach sportowych.

 

22 sierpnia odwiedziła nas autorka książki „Kostka i Bruno” – Pani Dominika Słomińska. Przeczytała nam fragment swojej książki, po czym przeanalizowaliśmy go zadając wiele pytań. Ospotkaniu z nami Pani Dominika napisała na swoim blogu! Dowiedzieliśmy się jak wygląda pisanie książki oraz cały proces jej wydania. Po spotkaniu część Małych Odkrywców spędziła czas nad wodą, a reszta na zajęciach z arteterapii tworząc różne dzieła z żyłek i koralików. Potem poszliśmy na spotkanie z podróżnikiem, psychologiem Zbigniewem Graczykiem. Przedstawił on nam swoją książkę opartą na wielu doświadczeniach życiowych. Mieliśmy dużo pytań, na które chętnie i z zaangażowaniem odpowiedział. Po spotkaniu obejrzeliśmy ćwierćfinał Mistrzostw Świata w koszykówce na wózkach. Wśród kibiców byli zawodnicy drużyny KSS Mustang, którzy wspierali swoich kolegów z drużyny ubrani w stroje kibiców i wiele innych rekwizytów.

23 sierpnia – Obozowa Olimpiada Sportowa – uroczysty apel, flaga olimpijska i olimpijski znicz, a do tego waleczne serca i zasady fair play, które towarzyszą nam podczas całych kolonii. Zmagania sportowe i artystyczne zaplanowane tak, aby każdy mógł w nich rywalizować.

 

24 sierpnia Od rana zawitali do nas rodzice, ale tak szybko nie zamierzamy wyjeżdżać. Do południa wystawiamy nasze małe przedstawienia. Każdy zastęp coś przygotował i codziennie ćwiczył na próbach, ale występ przed taką dużą publicznością, to już co innego! Trema ogromna, ale i to przezwyciężymy, bo nauczyliśmy się, że możemy spełniać marzenia.

 

Zapraszamy do obejrzenia filmiku. Kliknij TUTAJ

 

Pięknie i z całego serca dziękujemy wszystkim, dzięki którym Mali Odkrywcy mieli fantastyczne wakacje!

MALI ODKRYWCY w tym roku pojechali na wakacje dzięki Przyjaciołom z Smurfit Kappa! 

Niespodzianki ufundowali:

Fundacja „Uśmiech i Radość Dziecka”Grupy Raben, MULTICO Oficyna Wydawnicza, Xawery Miodowy, Konin Dzieciom, Wydawnictwo Zakamarki, Planeta Robotów.

 

Z aparatem towarzyszyła nam Marika Sypniewska.

 

Dzięki wsparciu Fundacji Santander Bank Polska Mali Odkrywcy pracowali nad swoją książką, która już niebawem ukaże się w druku! Manufaktura Golpana oraz Wolontariusze z Centrum Wsparcia Biznesu Santander Bank Polska przygotowali wyprawki szkolne dla Małych Odkrywców.

Komentarze są wyłączone.
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2023 - podajdalej.org.pl